نحوه برنامه ریزی سناتورها برای تنظیم هوش مصنوعی: قانون رمزگشایی، 4 تا 11 سپتامبر


چهارچوب سناتورهای ریچارد بلومنتال و جاش هاولی تاکید می کند که شرکت های فناوری نمی توانند برای محافظت از خود در برابر اقدامات قانونی به حمایت های مربوط به مسئولیت اعتماد کنند.

هفته گذشته، دو سناتور آمریکایی از یک طرح دو حزبی برای قانون هوش مصنوعی (AI) رونمایی کردند. این چارچوب که توسط سناتورهای ریچارد بلومنتال و جاش هاولی ارائه شده است، از صدور مجوز اجباری برای شرکت‌های هوش مصنوعی حمایت می‌کند و روشن می‌کند که حمایت‌های مربوط به مسئولیت فناوری، این شرکت‌ها را از اقدامات قانونی محافظت نمی‌کند.

این چارچوب ایجاد یک سیستم صدور مجوز را پیشنهاد می کند که توسط یک نهاد نظارتی مستقل نظارت می شود. توسعه دهندگان مدل هوش مصنوعی را ملزم می کند که در این نهاد نظارتی ثبت نام کنند، که صلاحیت انجام ممیزی این متقاضیان مجوز را خواهد داشت. او همچنین پیشنهاد می‌کند که کنگره باید روشن کند که بخش 230 قانون نجابت ارتباطات، که به شرکت‌های فناوری حفاظت قانونی برای محتوای شخص ثالث می‌دهد، برنامه‌های هوش مصنوعی را پوشش نمی‌دهد.

بلومنتال و هاولی، که ریاست کمیته فرعی سنا در زمینه حریم خصوصی، فناوری و قانون را بر عهده دارند، نیز برنامه هایی را برای این جلسه اعلام کردند. در این جلسه، برد اسمیت، معاون و رئیس مایکروسافت؛ ویلیام دالی، دانشمند ارشد انویدیا و معاون ارشد تحقیقات؛ و وودرو هارتزوگ، استاد دانشکده حقوق دانشگاه بوستون.

تلاش قبلی برای شروع گفتگوهای نظارتی در مورد هوش مصنوعی توسط چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، که چارچوب هوش مصنوعی را در ژوئن معرفی کرد، انجام شد. چارچوب او طیف گسترده‌ای از اصول بنیادی را بر خلاف اقدامات دقیق‌تر پیشنهاد شده توسط هاولی و بلومنتال ترسیم کرد.

نمایندگان پارلمان استرالیا لایحه کریپتو را رد کردند

کمیته قانونگذاری اقتصاد سنای استرالیا درباره لایحه ارزهای دیجیتال ارائه شده توسط سناتور اندرو براگ بازخورد ارائه کرده است. توصیه شد که سنا این لایحه را تصویب نکند و در عوض دولت به بررسی این موضوع ادامه دهد. سناتور براگ لایحه دارایی های دیجیتال (مقررات بازار) 2023 را در ماه مارس معرفی کرد که هدف آن “حمایت از مصرف کنندگان و تشویق سرمایه گذاران” است. پیش‌نویس لایحه پیشنهادهای نظارتی برای استیبل کوین‌ها، صدور مجوز مبادلات و الزامات نگهداری ارائه می‌کند.

به خواندن ادامه دهید

چین حساب 80 اینفلوئنسر رمزارز را بست

Sina Weibo، یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های رسانه‌های اجتماعی چین با بیش از ۲۵۸ میلیون کاربر فعال روزانه، ۸۰ حساب اینفلوئنسر را که از فعالیت‌های ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کنند حذف کرده است. این حساب‌ها که مجموعاً بیش از 8 میلیون دنبال کننده دارند، به دلیل نقش خود در ترویج ارزهای دیجیتال متهم به نقض هشت مقررات مربوط به ارتباطات راه دور، مالی، بانکداری، بازاریابی آنلاین، اوراق بهادار، صرافی‌ها و امنیت اینترنتی هستند. از سال جاری، چین به دلیل فرار سرمایه، پولشویی و نیاز به محافظت از تلاش‌های ارزهای دیجیتال دولتی، فعالیت‌های خصوصی مرتبط با رمزارز را سرکوب کرده است.

به خواندن ادامه دهید

تایوان مبادلات ارزهای دیجیتال ثبت نشده خارجی را محدود می کند

طبق گزارش‌ها، تایوان در حال برنامه‌ریزی برای اعمال محدودیت‌هایی بر صرافی‌های رمزنگاری خارج از کشور ثبت‌نشده که در حوزه قضایی خود فعالیت می‌کنند، به عنوان بخشی از دستورالعمل‌های جدید در مورد ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) است. پیش نویس دستورالعمل ها شامل بهبود افشای اطلاعات است و اپراتورها را ملزم به ایجاد استانداردهایی برای بررسی فهرست ها و حذف فهرست ها می کند. علاوه بر این، آنها مستلزم این هستند که دارایی های مشتری و پلت فرم به طور جداگانه نگهداری شوند و بیان می کنند که VASP ها باید ابزارهای ضد پولشویی را اجرا کنند.

در میان 10 اصل تعیین شده توسط FSC، قانونی است که VASP های خارجی را از درخواست غیرقانونی کار در تایوان منع می کند. FSC توصیه کرد که پلتفرم‌های رمزنگاری خارج از کشور که ثبت شرکت در تایوان ندارند و قوانین مبارزه با پولشویی را رعایت نمی‌کنند، نباید به دنبال تجارت در تایوان یا شهروندان آن باشند.

به خواندن ادامه دهید


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *