قیمت بیت کوین تا سال 2024 چقدر می تواند افزایش یابد؟


فراکتال قیمت تاریخی، تکنیک های قوی، و اشتیاق تایید بیت کوین ETF می تواند قیمت بیت کوین را برای بقیه سال 2023 بالا نگه دارد.

بیت کوین (BTC) تا کنون بیش از 70 درصد در سال جاری افزایش یافته است، به کمک بحران بانکی، و امیدوار است که تأییدیه صندوق قابل معامله در بورس (ETF) BTC را در ایالات متحده به دست آورد.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD. منبع: TradingView

بنابراین آیا قیمت بیت کوین تا پایان سال 2023 به افزایش خود ادامه خواهد داد؟ بیایید به شانس و اهداف احتمالی قیمت BTC نگاهی بیندازیم.

مرتبط: مدل های قیمت بیت کوین به هدف ۱۳۰ هزار دلاری پس از نصف شدن بیت کوین در سال ۲۰۲۴ اشاره می کنند

قیمت چشم فراکتال بیت کوین 2020 50 هزار دلار

روند جاری بازار بیت کوین بسیار شبیه به حرکت قیمت آن طی سال های 2017-2020 است. بنابراین، می تواند یک لحظه شکست کلیدی (منطقه سبز) را برای یک گاو نر تعیین کننده تکرار کند. استدلال می کند تحلیلگر محبوب BTC Stockmoney Lizards.

مقایسه عملکرد قیمت BTC / USD بین سال های 2020 و 2023. منبع: TradingView/Stockmoney Lizards

شکست در سال 2020 قبل از روند صعودی بیت کوین انجام شد که در نوامبر 2021 به رکورد 69000 دلار رسید. اگر شکست مشابهی رخ دهد، تحلیلگر پیش بینی می کند که قیمت بیت کوین تا پایان سال به محدوده 45000 تا 50000 دلار خواهد رسید.

با این حال، برخلاف افزایش قیمت بیت کوین در سال 2020، بیت کوین در حال حاضر با فشارهای معکوس از سوی بانک مرکزی ایالات متحده مواجه است که منجر به کاهش نقدینگی در بازار می شود.

قیمت بیت کوین از آوریل 2022، زمانی که ترازنامه فدرال رزرو به اوج خود رسید، 40 درصد کاهش یافته است.

Standard Chartered همچنین بیت کوین را 50 هزار دلار می بیند

Standard Chartered همچنین پیش بینی کرده است که بیت کوین تا پایان سال به 50000 دلار خواهد رسید.

جف کندریک، رئیس تحقیقات جهانی و استراتژیست ارشد استاندارد چارترد، استدلال می‌کند که افزایش سودآوری برای ماینرها نیاز آن‌ها به فروش BTC را کاهش می‌دهد و منجر به کاهش عرضه در برابر افزایش تقاضای بالقوه می‌شود.

کندریک در گزارشی گفت: افزایش سود ماینرها به ازای هر بیت کوین استخراج شده به این معنی است که آنها می توانند در عین حفظ جریان نقدی، کاهش عرضه خالص بیت کوین و افزایش قیمت بیت کوین، فروش کمتری داشته باشند.

جالب اینجاست که تعداد بیت کوین های نگهداری شده توسط ماینرها در جریان هیجان Ordinal در ماه می 2023 افزایش یافت و از آن زمان به بعد تثبیت شده است.

ذخایر ماینر بیت کوین در سال 2023. منبع: CryptoQuant

قیمت مدل فنی بیت کوین به 32 هزار دلار می رسد

در همین حال، یک راه اندازی فنی بیت کوین، هدف پایان سال را به 32000 دلار نزدیک می کند، همچنین اوج قیمت اخیر.

قابل ذکر است که BTC وارد فاز شکست الگوی پایینی Hit-Run-Reversal (BARR) فعلی شده است. الگوی BARR Bottom معمولاً زمانی تصحیح می‌شود که قیمت از مقاومت خط روند نزولی عبور کند و تا حداکثر ارتفاع الگو مطابق شکل زیر افزایش یابد.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD و تنظیم شکست BARR. منبع: TradingView

همان الگوی BARR Bottom در مورد Dogecoin در ژوئن 2022 به درستی رخ داد. اگر این الگو همانطور که در نظر گرفته شده ادامه یابد، قیمت بیت کوین تا پایان سال 2023 12.75 درصد دیگر افزایش خواهد یافت.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید