چگونه هم افزایی هوش مصنوعی و بلاک چین می تواند صنعت موسیقی را مختل کند


همانطور که آهنگ های تولید شده توسط هوش مصنوعی بازار موسیقی را پر می کنند، فناوری بلاک چین می تواند شفافیت و استانداردهای اخلاقی را در این صنعت حفظ کند.

هم افزایی هوش مصنوعی و بلاک چین می تواند صنعت موسیقی را با افزایش استعداد خلاق هنرمندان و در عین حال حفظ شفافیت و توزیع عادلانه درآمد بین سازندگان، متحول کند.

هوش مصنوعی به طور فزاینده ای برای ایجاد آهنگ های جدید یا شبیه سازی محتوای موسیقی موجود استفاده می شود. به همین دلیل است که جدا کردن موسیقی تولید شده توسط انسان از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی سخت و دشوارتر می شود.

علاوه بر این، محتوای هوش مصنوعی اغلب بر روی محتوای از قبل موجود بدون اطلاع یا رضایت سازندگان اصلی آن آموزش داده می‌شود، که باعث ایجاد انبوهی از مسائل اخلاقی و قانونی می‌شود. با توجه به پیشرفت سریع فناوری، راه حل روشنی برای این مشکلات وجود ندارد.

هانا کالرت، تحلیلگر MIDIa Research، به کوین تلگراف گفت: “به دلیل نحوه عملکرد هوش مصنوعی مولد، شما واقعا نمی توانید بگویید چه چیزی در آن وجود دارد و چگونه به پایان می رسد.”

او گفت: «مشکلاتی که این موضوع ایجاد می‌کند، اطلاعات نادرست و تقلب عمیق، عدم اعتماد به چیزی است که فقط در اینترنت می‌توانید ببینید.

به گفته Kahlert، فناوری بلاک چین می‌تواند با ردیابی منبع محتوای موسیقی خاص، راه‌حلی برای این مشکلات ارائه دهد و اطمینان حاصل کند که حق چاپ رعایت می‌شود و هنرمندان غرامت عادلانه دریافت می‌کنند.

علاوه بر این، فناوری بلاک چین می‌تواند ارتباط بین هنرمندان و طرفداران را مستقیم‌تر کند و واسطه‌هایی مانند شرکت‌های ضبط و سرویس‌های پخش متمرکز مانند Spotify را دور بزند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هم افزایی احتمالی هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین در صنعت موسیقی، آخرین گزارش Cointelegraph در کانال یوتیوب ما را از دست ندهید و اشتراک را فراموش نکنید.

مجله: توکن کردن حق امتیاز موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند


نویسنده: Marco Castrovilli

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *