نصف شدن قیمت بیت کوین چقدر خوش بینانه است؟ کارشناسان بحث می کنند


تحلیلگران اخیراً بحث کرده اند که آیا نصف شدن بیت کوین هنوز یک کاتالیزور معنی دار برای کشف قیمت بیت کوین است یا خیر.

یک میزگرد اخیر در جشنواره بیت کوین سوان پاسیفیک با عنوان زیرکانه ای بود: “آیا چرخه های قیمت به نصف مزخرف است؟” در طول بحث، نیک باتیا میزبان و بنیانگذار لایه بیت کوین، فرد تیل مدیر عامل شرکت Marathon Digital، رالف زاگوری مدیر عامل سوان و اندی ادستروم مدیر محصول سوان پرسیدند که آیا نصف شدن بیت کوین واقعاً یک رویداد صعودی است یا فقط روایت دیگری است که تازه کارها می توانند آن را درک کنند. آنها نظرات خود را در مورد آن به اشتراک بگذارند. سرمایه گذاران خرید می کنند

در حالی که عنوان پانل ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد، این تحقیقات توجه سرمایه‌گذاران بیت‌کوین (BTC) و ارزهای دیجیتال از همه رشته‌ها را به خود جلب کرده است. خرد متعارف بسیاری در این فضا این است که نصف شدن عرضه بیت کوین یک پدیده صعودی است و پس از تکمیل، افزایش تقریبا سهموی قیمت بیت کوین را به دنبال خواهد داشت.

بروید و از هر علاقه‌مند به بیت‌کوین بپرسید که در مورد چه چیزی در سال آینده بیشتر هیجان‌زده شده‌اند، و اگر در ابتدا به شانس تایید ETF بیت‌کوین اشاره نکردند، احتمالاً رویداد هاوینگ آینده را ذکر خواهند کرد.

در حالی که عملکرد قبلی شواهد قانع‌کننده‌ای از اتفاقاتی که ممکن است در هاوینگ بعدی بیفتد ارائه کرده است، زیر سوال بردن شرط‌بندی‌های طولانی مدت و انتظارات قیمتی برای دارایی‌هایی با نوسان بالا مانند بیت کوین احتمالاً کاری است که هر سرمایه‌گذاری باید اغلب انجام دهد – به ویژه با توجه به تعداد رویدادهای نزولی. با توجه به در دو سال گذشته رخ داده است.

برای شروع بحث، مجری برنامه نیک باتیا پرسید: “آیا نصف شدن دلیل اصلی قیمت بیت کوین است؟” پرسید.

تیل به سرعت پاسخ داد:

“نه در این چرخه، من فکر می کنم نقدینگی است.”

زاگوری با این موضوع موافقت کرد و افزود: «جریان در واقع چیزی است که بازار را به حرکت در می‌آورد، بنابراین هیچ چیزی در مورد نصف شدن وجود ندارد که بر قیمت بر اساس تعریف تأثیر بگذارد.» جالب توجه است که ادستروم با این پیشنهاد موضع متفاوتی گرفت:

من فکر می‌کنم نصف شدن هنوز صعودی است و می‌توانیم درباره میزان این تأثیر بحث کنیم، اما بله، فکر می‌کنم هنوز از منظر قیمت قابل توجه است.»

به نظر می‌رسد که همه شرکت‌کنندگان، از جمله میزبان بهاتیا، موافق بودند که در حالی که نصف شدن مقداری کشش بازار دارد، اما ممکن است به مرور زمان از بین برود. به گفته باتیا،

نصف شدن بر عرضه تأثیر می گذارد. با گذشت زمان، مادی بودن آن کاهش می یابد و هیچ تاثیری بر تقاضا ندارد. اما از منظر روان‌شناختی، می‌توانیم نقش مدافع شیطان را بازی کنیم.»

فریبنده و نصف کردن هوپیوم در ذهن سرمایه گذاران است

آیا نصف کردن چرخه قیمت مزخرف است؟ اعضای پانل در پانل پانل. منبع: سوان بیت کوین یوتیوب

حدس و گمان در واقع هسته اصلی همه سرمایه گذاری ها است، و در حالی که زاگوری و تیل فکر می کنند سرمایه گذاران بیش از واقعیت به تاثیر پیش بینی نصف شدن بیت کوین امیدوار هستند، ادستروم این رویداد را تجلی یک “حلقه بازخورد روانی” می بیند. “ما به سمت تقاضا می آییم.”

ما فکر می‌کنیم که قیمت بیت‌کوین در آینده بالاتر خواهد بود و بر این اساس هنگام سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین از لنز سرمایه‌گذاری نیز استفاده می‌کنیم.

یکی دیگر از باورهای رایج که بسیاری از سرمایه‌گذاران سال‌ها به آن معتقد بودند، نقش مشتقات در کشف قیمت بیت‌کوین است. باتیا این سوال را مطرح کرد که آیا ابزارهای مشتقه نقش مهم تری نسبت به معاملات نقطه ای در تاثیرگذاری بر حرکت قیمت بیت کوین دارند یا خیر و زاگوری گفت:

«حقیقت این است که داده‌هایی که ما از نظر نصف کردن داریم برای نتیجه‌گیری کافی نیست. “اگر به قیمت بیت کوین به صورت تاریخی نگاه کنید، ما کل مجموعه داده های قیمت را داریم، و اگر سعی کنید الگوهای توزیع را در مورد نحوه عملکرد واقعی بازدهی بیابید، به سرعت متوجه می شوید که همبستگی خارجی زیادی وجود دارد، به این معنی که قیمت به زمان و همچنین به عملکرد گذشته بستگی دارد.

به گفته زاگوری، «یک چیز که در مورد بیت کوین بسیار کنجکاو است، و من فکر می کنم هیچ کلاس دارایی دیگری مانند آن وجود ندارد، این است که بیت کوین در اکثر مواقع از نظر تعداد روز به سمتی حرکت می کند، یا به سمت پایین است یا به سمت پایین. ”

مرتبط: مدل های قیمت بیت کوین به هدف ۱۳۰ هزار دلاری پس از نصف شدن بیت کوین در سال ۲۰۲۴ اشاره می کنند

زاگوری گفت: مدت زمانی که بیت کوین برای معامله در یک باند خاص یا روند نزولی صرف می کند، «منتظر کردن را واقعا سخت می کند، درست است، زیرا این بدان معناست که ماه ها و سال ها درد و شکوه خواهید داشت.

«با توجه به توزیع قیمت‌هایی که به‌طور تاریخی می‌بینید، به‌طور تعریف، نگهدارنده بودن بسیار دشوار است.»

زاگوری با بازگشت به اولین سوال در مورد نقش مشتقات در کشف قیمت بیت کوین، گفت:

“وقتی در مورد مشتقات صحبت می کنیم، اولین چیزی که در مورد آن صحبت می کنید احتمال است. نمی توان نتیجه گیری کرد که واقعاً چه اتفاقی برای قیمت بیت کوین خواهد افتاد. این اولین چیزی است که شما از نگاه کردن به بازده های تاریخی حذف خواهید کرد. اگر به نصف برگردیم، این واقعیت که در واقع برونزا است، گاهی اوقات بسیار مهم است، به خصوص در زمان نقدینگی پایین. یک حرکت کوچک که قیمت را بالا می برد، فروشنده حاشیه ای از فروشندگان کوتاه مدت پیشی می گیرد و سپس قیمت به طور قابل توجهی افزایش می یابد. “این توضیح می دهد که چرا قیمت ها به سرعت در حال افزایش هستند.”

نقدینگی تمرکز خواهد بود

علیرغم نادیده گرفتن تاثیر نصف شدن عرضه بیت کوین بر قیمت بیت کوین، هر یک از اعضای پانل دیدگاه های مثبت بلندمدت صعودی را برای ارزش بیت کوین بیان کردند.

زاگوری در مورد نقدینگی که کاتالیزور قیمت آینده بیت کوین است، گفت:

“من بسیار جاه طلب هستم. من فکر می کنم به زودی شاهد آن خواهیم بود زیرا نقدینگی در حال کاهش است و ما شاهد شروع این اتفاقات هستیم و زمان زیادی نمی گذرد که شاهد حرکت عظیمی خواهیم بود.

وقتی از ادستروم پرسیده شد که این نقدینگی حیاتی چه زمانی و چگونه بازخواهد گشت، ادستروم به افزایش بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بیش از 5 درصد، ورشکستگی بانک های منطقه ای بالقوه مشابه آنچه در 6 ماه پیش مشاهده شد، اشاره کرد، و تعداد بانک هایی که دارایی های بلندمدت دولتی هستند، افزایش یافته است. از دست دادن بدهی نشانه این است که بازگشت فدرال رزرو به تسهیل کمی ممکن است زودتر اتفاق بیفتد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Ray Salmond

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید