هوش مصنوعی چگونه کریپتو را تغییر می دهد: هایپ در مقابل واقعیت


در آخرین گزارش کوین تلگراف، ارزشی را که هوش مصنوعی برای صنعت کریپتو به ارمغان می‌آورد، با جداسازی تبلیغات از موارد استفاده واقعی ارزیابی کردیم.

در آخرین گزارش کوین تلگراف، ما به دنبال یافتن ارزش واقعی هوش مصنوعی برای صنعت کریپتو بودیم، فراتر از تبلیغات پیرامون این فناوری. برای انجام این کار، ما به سه حوزه اصلی که در آن هوش مصنوعی بر کریپتو تاثیر می‌گذارد، پرداختیم: تجارت، تجزیه و تحلیل داده‌ها و تجربه کاربر.

برای سال‌های متمادی، ربات‌های معاملاتی به کاربران این امکان را می‌دادند تا معاملات را به شیوه‌ای خودکار و بر اساس پارامترهای از پیش تعیین‌شده خاصی انجام دهند.

با توسعه اخیر مدل‌های زبان بزرگ مانند ChatGPT، ربات‌های مجهز به هوش مصنوعی قادر به پردازش مقادیر زیادی از داده‌های تاریخی هستند که می‌تواند به پیش‌بینی تغییرات قیمت در آینده کمک کند.

با این حال، علی‌رغم پیشرفت‌های اخیر، ربات‌های پشتیبانی‌شده از هوش مصنوعی هنوز به اندازه کافی برای جزئیات استراتژی‌های معاملاتی پیچیده پیشرفت نکرده‌اند.

اریک کراون، تاجر حرفه‌ای رمزارز و یوتیوب‌بر، با به اشتراک گذاشتن تجربه شخصی‌اش، گفت: «این اساساً مانند داشتن یک سری شرکای احمق است که می‌توانند دستورات بسیار ابتدایی را دنبال کنند، اما خودشان نمی‌توانند کاری انجام دهند، مانند فکر کردن بسیار پیچیده». با ربات های مجهز به هوش مصنوعی.

با توجه به تجزیه و تحلیل داده‌ها، ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند بینش‌های ارزشمندی را در مورد پویایی اکوسیستم کریپتو ارائه دهند و ریسک‌های بالقوه بازار را با پردازش مقادیر زیادی از داده‌های عمومی پراکنده در سراسر بلاک چین ارزیابی کنند.

با این حال، مقادیر زیادی از داده‌های بازار توسط صرافی‌های متمرکز خارج از زنجیره نگهداری می‌شوند و بنابراین به صورت عمومی افشا نمی‌شوند. این توانایی هوش مصنوعی را برای ارزیابی دقیق محدود می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارزش واقعی در تقاطع هوش مصنوعی در کریپتو، فراتر از تبلیغات، گزارش کامل Cointelegraph را در کانال YouTube ما تماشا کنید و حتما مشترک شوید!


نویسنده: Marco Castrovilli

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید