مجلس اعیان بریتانیا لایحه توقیف ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده را تصویب کرد


در طول مرحله بررسی این لایحه، مجلس اعیان با برخی اصلاحیه‌ها موافقت کرد تا قصد هدف قرار دادن عواید پولی ناشی از کلاهبرداری یا سایر جرایم مالی را روشن کند.

لایحه ای با هدف گسترش توانایی مقامات بریتانیا (بریتانیا) برای هدف قرار دادن استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال، برای تصویب در مجلس اعیان به مراحل نهایی کشیده شده است.

لایحه جرایم اقتصادی و شفافیت شرکتی در سپتامبر 2022 با هدف اصلی مبارزه با جرایم مالی مرتبط با رمزارز ارائه شد. سال گذشته این لایحه از مجلس عوام به مجلس اعیان رسید و اکنون در مراحل نهایی تصویب است.

لایحه جرایم اقتصادی و شفافیت شرکتی در حال پیشرفت است. منبع: bills.parliament.uk

در طی بررسی، مجلس اعیان با برخی تغییرات موافقت کرد تا هدف قرار دادن عواید پولی ناشی از کلاهبرداری یا سایر جرایم مالی را روشن کند. علاوه بر این، این پیش نویس با هدف تعیین مقررات مربوط به شفافیت شرکت و سوابق تجاری خارجی است.

در مرحله نهایی، پارلمان بریتانیا یا تصمیم به پذیرش تغییرات پیشنهادی خواهد گرفت و یا اصلاحاتی را برای لایحه پیشنهاد خواهد کرد. پس از تصویب، این لایحه از طریق موافقت سلطنتی به قانون تبدیل می شود، روشی که توسط آن پادشاه به طور رسمی تصمیم مجلس را تأیید می کند.

مرتبط با: رقابت ضعیف در مسابقه هوش مصنوعی می تواند به مصرف کنندگان آسیب برساند – دیده بان بریتانیا

رگولاتور مالی بریتانیا، اداره رفتار مالی (FCA)، اخیراً اعلام کرد که مایل است با شرکت‌های ارز دیجیتال برای ایجاد یک چارچوب نظارتی مورد انتظار برای این بخش همکاری کند.

سارا پریچارد، مدیر اجرایی FCA، در کنفرانس هفته لندن سیتی گفت:

همانطور که رمزارزها از جایگاه به سمت جریان اصلی حرکت می کنند، بیایید با هم کار کنیم تا قوانین و مقررات خود را به نفع بازارها، مصرف کنندگان و شرکت ها شکل دهیم.

پریچارد خاطرنشان کرد که مسئولیت های FCA محدود به حصول اطمینان از اینکه شرکت های رمزنگاری فعال در بریتانیا از قوانین مبارزه با پول شویی (AML) و تامین مالی تروریسم (CTF) پیروی می کنند، محدود می شود.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد هایپ شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *