شرکت خدمات مالی خانه شاهدان چندین استدلال ضد CBDC منتشر می کنند


کمیته فرعی دارایی های دیجیتال از پنج مخالف CBDC ایالات متحده بدون اینکه به حامیان زمان مساوی (یا هیچ وقت) بدهد، شنید.

در 14 سپتامبر، زمانی که کمیته فرعی دارایی های دیجیتال کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان درباره «معضل دلار دیجیتال» جلسه ای را برگزار کرد، صدای مخالفت از سالن های کنگره ایالات متحده به گوش رسید. پنج شاهد متخصص قرار بود در این جلسه شهادت دهند و همگی با ایجاد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده (CBDC) که به آن دلار دیجیتال نیز می‌گویند، مخالفت کردند.

پنج شاهدی که قرار است در این جلسه صحبت کنند عبارتند از یووال روز، مدیر عامل دارایی دیجیتال، پیج پریدون، معاون ارشد گروه حمایت از موسسه سیاست بانک، کریستینا پاراجون اسکینر از مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا، نوربرت از اندیشکده موسسه کاتو. و نوربرت میشل از دانشگاه کلمبیا را شامل می شود. مدرس رائول کاریلو

این جلسه به وضوح به جایگزین های بخش خصوصی برای CBDC اختصاص داشت، اما فقط روز ارتباط مستقیم با یک تجارت داشت.

Digital Asset خالق زبان قرارداد هوشمند Daml و بلاک چین Canton است که توسط شرکت هایی مانند مایکروسافت، گلدمن ساکس و دیلویت پشتیبانی می شود. در شهادت آماده شده، روز استدلال می کند که هر دلار دیجیتال باید از فناوری های موجود در بخش خصوصی استفاده کند.

پریدون در مورد ادعاهای حامیان دلار دیجیتال با استدلال مخالف صحبت کرد. وی به مشکلاتی که ممکن است در سیستم بانکی ایجاد شود، پرداخت. بر اساس این لیست از خطرات بالقوه، او نتیجه گرفت: “CBDC می تواند سیستم بانکداری تجاری در ایالات متحده را تضعیف کند و دسترسی به اعتبار برای اقتصاد را به شدت محدود کند.”

اسکینر CBDC را در زمینه ای عمدتاً تاریخی قرار داد که از نیات ظاهری پدران بنیانگذار نشأت می گرفت. وی نتیجه گرفت:

«معرفی CBDC احتمالاً هزینه‌های خاصی را بر آزادی اقتصادی فردی تحمیل می‌کند، زیرا ابزارهای بیشتری را به دولت ارائه می‌کند و بنابراین وسوسه بیشتری برای ایجاد خط‌مشی عمومی به سبک فرماندهی و کنترل ارائه می‌کند.»

موسسه کاتو سابقه طولانی به عنوان مخالف CBDC دارد. میشل مسائل فنی و سیاسی را لمس کرد و هیچ مزیتی در آینده از CBDC ایالات متحده نمی بیند.

مطالب مرتبط: کمیته مجلس نمایندگان در جلسه استماع 14 سپتامبر بحث های مربوط به دلار دیجیتال را بازگشایی می کند

کاریلو حمایت خود از دلار دیجیتال و مخالفت خود را با CBDC به طور خاص اعلام کرد. بزرگترین ایرادی که Carrillo به CBDC می کند این است که مسئولیت ها در فدرال رزرو متمرکز است، زیرا وزارت خزانه داری نقش های زیادی در ایجاد پول و اجرای فناوری مالی دارد.

کاریلو در تحلیل خود خاطرنشان کرد: «فرض عمیقاً اشتباهی وجود دارد که ما در حال حاضر در وضعیت نظارت مالی زندگی نمی کنیم. او ادامه داد:

«اگرچه برای برخی از منتقدان CBDC مخالف است، اما اساساً حاکمیت در نظارت مالی دولت به معنای محدود کردن مشارکت‌های دولتی-خصوصی است، زیرا روابط مستقیم بین دولت و مردم احتمالاً حمایت‌های قانون اساسی، از جمله حمایت تحت متمم چهارم را فراهم می‌کند.»

Carrillo استدلال کرد که فناوری بلاک چین یک عامل تعیین کننده در تضمین حریم خصوصی نیست:

«بلاک چین داده‌های حساس کاربران را پنهان می‌کند، اما در عمل سیستم‌های بلاک چین لزوماً با زیرساخت کنترل‌شده بقیه اینترنت ارتباط برقرار می‌کنند».

Carrillo گفت که Carrillo قانون پول نقد و تجهیزات امن الکترونیکی (ECASH) را تصویب کرد، که یکی از لوایح بررسی شده توسط کمیته فرعی نبود اما در 14 سپتامبر مجدداً معرفی شد. کاریلو نتیجه گرفت: «DFC [digital fiat currency] گفتمان در ایالات متحده نسبتاً فقیرانه و غیرقابل تصور است. […] سیاست‌گذاران باید از مجموعه‌ای از برنامه‌های آزمایشی دلار دیجیتال حمایت کنند و ریتم ثابتی از نوآوری را با هدف ایجاد یک سیستم مالی امن و مطمئن برای همه ایجاد کنند.

از جمله سوالاتی که در ارائه ها بی پاسخ مانده بود این بود که دقیقاً حامیان CBDC که اغلب ذکر شد چه کسانی بودند. به تحقیقات CBDC انجام شده توسط فدرال رزرو اشاره شد. با این حال، با توجه به شعار معروف فدرال رزرو در مورد ساخت CBDC بدون مجوز از کنگره، این مانند یک ببر کاغذی به نظر می رسد.

یکی از لوایح مورد بحث در جلسه، قانون 3402، با هدف تبدیل اختیارات کنگره به یک الزام قانونی برای اجرای CBDC است. H.R. 3712 نیز در نظر گرفته شده است، تا حد زیادی تحقیقات CBDC را ممنوع می کند. «قانون ایالت ضد نظارت CBDC» که اخیراً مجدداً معرفی شده است، نماینده تام ایمر نیز در دستور کار جلسه بود.

دولت بایدن احتمالاً حامی تلقی می شد، زیرا فرمان اجرایی رئیس جمهور در مارس 2022 در مورد دارایی های دیجیتال، تحقیقات CBDC را الزامی کرد. پروژه دلار دیجیتال، یک گروه حمایتی که توسط رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده، کریستوفر جیانکارلو، تأسیس شده است، همچنین سهم قابل توجهی در تحقیقات CBDC داشته است.

مجله: یوان دیجیتال چین یک سلاح سایبری اقتصادی است و ایالات متحده در حال خلع سلاح است
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *