رهبری کمیته مجلس نمایندگان آمریکا SEC را در مورد اسناد FTX تهدید می کند


پاتریک مک‌هنری تلاش‌هایی را رهبری کرد که از فوریه برای به دست آوردن سوابق ارتباطی بین پرسنل SEC و وزارت دادگستری مربوط به دستگیری سام بنکمن-فرید آغاز شد.

نماینده پاتریک مک‌هنری، که ریاست کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده را بر عهده دارد، پیشنهاد کرده است که ممکن است به دنبال احضار کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در رابطه با اسناد مربوط به مدیر عامل سابق FTX سام بانکمن-فرید یا SBF باشد.

در جلسه استماع 27 سپتامبر در مورد نظارت کمیسیون، مک‌هنری مدعی شد که گری جنسلر، رئیس SEC، تلاش‌هایی برای “سکوت” و “انکار” اکوسیستم دارایی دیجیتال انجام داده است.[ing] شفافیت با کنگره در مورد ارتباطات بین کمیسیون، FTX و SBF. رئیس کمیته گفت که بدنه دولتی “درخواست های متعددی” برای اسناد مربوط به زمان دستگیری SBF که قبلاً قرار بود در کنگره حاضر شود، ارائه کرد.

«هفت ماه بعد، کمیته حتی یک سند غیرعمومی که بخشی از یک توافق نباشد، دریافت نکرده است. [Freedom of Information Act] مک هنری گفت: «همانطور که گفتم، صبر ما در حال تمام شدن است […] من نمی خواهم اولین رئیس این کمیته باشم که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار احضار می کند.»

در ماه فوریه، رهبری کمیته تحت رهبری مک‌هنری از SEC درخواست کرد اسناد مربوط به ارتباطات بین کارکنان خود و وزارت دادگستری را در رابطه با اتهامات مطرح شده علیه بانکمن-فرید ارائه دهد. مک‌هنری پس از ادعای اینکه SEC فقط اطلاعات در دسترس عموم را ارائه می‌کند، این درخواست را در آوریل و می تمدید کرد.

مرتبط با: سام بنکمن-فرید در اسناد فاش شده می‌گوید: «من کاری را انجام دادم که فکر می‌کردم درست است».

در حالی که بیانیه افتتاحیه مک‌هنری در جلسه استماع بر دارایی‌های دیجیتال و حضانت متمرکز بود، ماکسین واترز، عضو رتبه‌بندی، نگرانی‌های خود را در مورد اینکه چگونه تعطیلی احتمالی دولت ایالات متحده می‌تواند بر قابلیت‌های SEC تأثیر بگذارد، ابراز کرد. گنسلر گفت، اگر قانونگذاران ایالات متحده نتوانند تا 30 سپتامبر در مورد هزینه های دولت به توافق برسند، حدود 92 تا 93 درصد از کارکنان SEC مرخص خواهند شد.

در پاسخ به سوال مک‌هنری، جنسلر گفت بیت‌کوین (BTC) “امنیت نیست” زیرا تست هوی را برای آنچه واجد شرایط قرارداد سرمایه‌گذاری است، برآورده نمی‌کند. به نظر می رسد که اظهارات رئیس SEC همان موضعی را که او در مورد BTC در دوران تصدی خود به عنوان استاد در موسسه فناوری ماساچوست در سال 2018 اتخاذ کرده بود، تأیید می کند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید