رئیس کمیته مجلس نمایندگان، رئیس SEC را به احضاریه تهدید می کند، اما نه به خاطر رمز ارز


جیمز کومر، رئیس کمیته نظارت و پاسخگویی مجلس نمایندگان آمریکا، فکر می‌کند که جنلسر در حال سنگ اندازی است. حامیان کریپتو این احساس را می دانند.

جیمز کومر، رئیس کمیته نظارت و پاسخگویی مجلس نمایندگان آمریکا، گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را تهدید به احضار کرد. او در نامه خود به تاریخ 12 اکتبر نوشت که اگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار همکاری خود را آغاز نکند، کمیته چاره ای جز توسل به اقدامات قهرآمیز برای دریافت اسناد نخواهد داشت.

کامر همچنین در مورد “اقدامات SEC برای دور زدن کنگره برای پیشبرد برنامه ای که به مالیات دهندگان آمریکایی آسیب می رساند” ابراز نگرانی کرد. حامیان ارزهای رمزنگاری شده در کنگره اغلب از Gensler با عبارات مشابه شکایت کرده اند، اما این نامه در مورد رمزنگاری نیست. در عوض، کامر در مورد سنگ اندازی SEC و همچنین هماهنگی با اتحادیه اروپا (EU) در مورد محیط زیست، اجتماعی و حکومت (ESG) و مسائل مربوط به آب و هوا می نوشت.

کامر و سناتور تیم اسکات، که در حال حاضر در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری جمهوری خواهان شرکت می کند، در ماه ژوئن نامه ای به گنسلر نوشتند و خواستار اطلاعاتی در مورد همکاری ایالات متحده با اتحادیه اروپا در مورد قوانین آب و هوایی شدند که می تواند بر شرکت های آمریکایی تأثیر بگذارد. آنها نامه مشابهی را به جانت یلن وزیر خزانه داری ارسال کردند. کومر در آخرین نامه خود گفت:

«تا به امروز، SEC اسناد قابل توجهی پاسخگو تولید نکرده است، و اکثریت قریب به اتفاق اسناد تولید شده تا به امروز در وب سایت SEC در دسترس عموم قرار گرفته است. […] یا اسنادی که قبلاً تحت قانون آزادی اطلاعات منتشر شده است.»

این کلمات تقریباً بازتاب نامه 12 آوریل پاتریک مک هنری است: “232 صفحه از اسناد ارائه شده توسط کارکنان شما پس از جلسه توجیهی در دسترس عموم است و به درخواست پاسخ نمی دهد.” مک‌هنری در مورد درخواست اطلاعات در مورد پیگرد قانونی مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید می‌نوشت. مک‌هنری همچنین جنسلر را به «فرایند اجباری» تهدید کرد. مک هنری خود این تهدید را در جلسه استماع کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان تکرار کرد.

مطالب مرتبط: پاتریک مک‌هنری، دوست کریپتو، رئیس موقت مجلس نمایندگان شد

حامیان کریپتو نیز بیانیه کامر را تکرار می کنند، “معلوم نیست که آیا قانون چنین اختیاری را فراهم می کند یا خیر، و ما باید تصمیم بگیریم که آیا قانونگذاری ضروری است یا خیر.” کامر در اولین نامه خود تصمیم دیوان عالی ویرجینیای غربی علیه EPA را به گنسلر یادآوری کرد که به دکترین سوالات اصلی مربوط می شود و همچنین می تواند بر فعالیت های SEC در فضای رمزنگاری تاثیر بگذارد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید