قانون رمزگشایی: قانون رمزگشایی: هنگ کنگ مقررات ارزهای دیجیتال را تشدید می کند، تایلند بر ارزهای دیجیتال در خارج از کشور مالیات می دهد


در حالی که تنظیم‌کننده‌های تایلندی قصد دارند از ارزهای دیجیتالی که در خارج از کشور به دست می‌آیند مالیات بگیرند، قانون‌گذاران برزیلی در تلاش هستند تا از توقیف ارزهای دیجیتال محافظت کنند.

رگولاتورهای هنگ کنگ پس از دستگیری شش نفر به دنبال اتهامات کلاهبرداری در رابطه با JPEX، یک صرافی رمزنگاری بدون مجوز، در تلاش هستند تا حلقه را در اطراف بازار ارزهای دیجیتال محکم کنند. دولت قصد دارد تلاش های خود را برای اطلاع رسانی به سرمایه گذاران افزایش دهد و به آنها یادآوری کند که آنها فقط باید از پلتفرم های دارای مجوز کمیسیون اوراق بهادار و آتی استفاده کنند.

در همین حال، سازمان درآمد تایلند در نظر دارد مالیات بر درآمد شخصی را بر درآمد خارجی، از جمله تجارت کریپتو، برای هر شخصی که بیش از 180 روز در تایلند اقامت داشته باشد، وضع کند. طبق مقررات قبلی، تنها بر درآمدهای خارجی که در سال درآمد به تایلند حواله شده بود، مشمول مالیات می شد. قانون جدید این شکاف را می‌بندد و افراد را ملزم می‌کند که هر درآمدی را که در خارج از کشور به دست آورده است، حتی اگر در اقتصاد محلی استفاده نشود، اعلام کند.

در برزیل، قانونگذاران تلاش می‌کنند که ارز دیجیتال بخشی از دارایی‌های مالی شخصی در نظر گرفته شود، اما دلیل دیگری دارد. قانونگذاران کنگره ملی برزیل به دنبال گنجاندن دارایی های دیجیتال در اصلاحیه لایحه ای هستند که هدف آن حفاظت از پس انداز خصوصی افراد تا مبلغی معادل 40 حداقل دستمزد در برابر توقیف احتمالی توسط طلبکاران است. فیلیپ فرانسی‌چینی، نماینده مجلس در یادداشتی به کمیته قانون اساسی، عدالت و شهروندی کنگره گفت: «امروز، رفتار سرمایه‌گذاری مردم تغییر کرده است و حساب‌های پس‌انداز سنتی جایگاه خود را نسبت به سایر اشکال سرمایه‌گذاری مالی از دست داده است.

مجلس اعیان لایحه توقیف ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده در بریتانیا را تصویب کرد

لایحه ای با هدف گسترش توانایی مقامات در بریتانیا برای هدف قرار دادن استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال برای تصویب در مجلس اعیان به مراحل نهایی کشیده شده است. لایحه جرایم اقتصادی و شفافیت شرکتی که در سپتامبر 2022 ارائه شد، به مجلس عوام، مجلس سفلی پارلمان بریتانیا بازخواهد گشت، که یا تصمیم به پذیرش تغییرات پیشنهادی می‌گیرد یا تغییرات بیشتری در این لایحه پیشنهاد می‌کند.

به خواندن ادامه دهید

والدین سام بنکمن-فرید رسما به حماسه دادگاه FTX می پیوندند

بدهکاران صرافی ورشکسته صرافی FTX علیه والدین بنیانگذار صرافی، سم بنکمن-فرید، مدعی شدند که میلیون ها دلار با دخالت در امور صرافی اختلاس کرده اند. بدهکاران FTX و وکیل بدهکاران، به نمایندگی از شرکت حقوقی سالیوان و کرامول، علیه والدین SBF، جوزف بنکمن و باربارا فرید شکایت کردند.

شاکیان استدلال کردند که بانکمن و فرید از نفوذ و نفوذ خود در امپراتوری FTX استفاده کردند تا خود را به قیمت بدهکاران در املاک ورشکستگی FTX غنی کنند. بدهکاران ادعا کردند که برخلاف آنچه SBF ادعا کرد، والدین SBF از آغاز تا سقوط “بسیار درگیر” تجارت FTX بودند.

به خواندن ادامه دهید

کمیته مجلس نمایندگان لایحه ضد CBDC ایالات متحده را تصویب کرد

قانون نظارت دولت CBDC برای جلوگیری از انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) با هدف جلوگیری از «بوروکرات‌های غیرمنتخب در واشنگتن»، پس از تصویب کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، یک گام جلوتر در مسیر رویه‌ای خود رفته است. این بدان معناست که این لایحه در مرحله بعدی با رای کنگره روبرو خواهد شد.

این لایحه شامل مقرراتی است که فدرال رزرو را از صدور CBDC برای افراد باز می دارد و فدرال رزرو را از استفاده از CBDC برای اجرای سیاست های پولی باز می دارد. نماینده تام ایمر در مصاحبه اخیر با کوین تلگراف، دارایی های دیجیتال را یک “مسئله خفته” در سیاست ایالات متحده در سطح ایالتی و فدرال خواند.

به خواندن ادامه دهید


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید