Chainaliz: هنگ کنگ می تواند یک “باد” برای عقب ماندگی فعالیت ارزهای دیجیتال در آسیا باشد


پس از اینکه چین در سال 2019 سرکوب ارزهای دیجیتال را آغاز کرد، فعالیت رمزارزها در شرق آسیا به شدت کاهش یافت. شرکت تحلیل بلاک چین گفت: حرکت های اخیر هنگ کنگ می تواند به معکوس کردن این روند کمک کند.

تحولات اخیر ارزهای دیجیتال در هنگ‌کنگ می‌تواند یک “باد بالقوه” برای تقویت فعالیت ارزهای دیجیتال در منطقه شرق آسیا ایجاد کند، منطقه‌ای که با ممنوعیت فعالیت‌های تجاری در سراسر چین از سال 2019 نابود شده است.

براساس گزارش 2 اکتبر Chainalytics، ارزش ارزهای رمزنگاری شده در شرق آسیا بین ژوئیه 2022 تا ژوئن 2023 تنها 8.8 درصد از کل جهان را به خود اختصاص داد و آسیای شرقی را به پنجمین بازار فعال ارزهای دیجیتال تبدیل کرد. اما Chainalytics گفت که حرکات اخیر هنگ کنگ می تواند به افزایش این تعداد کمک کند.

“یک باد بالقوه برای شرق آسیا از هنگ کنگ می آید، جایی که چندین ابتکار ارز دیجیتال در سال گذشته راه اندازی شد و مقررات مناسب صنعت، خوش بینی های حبابی را تقویت می کند.”

داده‌های Chainalytics نشان می‌دهد که سهم آسیای شرقی از ارزش تراکنش‌های کریپتو از حدود ۳۰ درصد در سال ۲۰۱۹ به زیر ۱۰ درصد در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، به دنبال یک سری ممنوعیت‌های مرتبط با رمزارز در چین، کاهش یافته است.

سهم ارزش تراکنش ارزهای دیجیتال بر اساس منطقه، با رنگ زرد آسیای شرقی. منبع: Chainaliz.

اما Chainalytic اشاره می کند که در هنگ کنگ “خوش بینی حباب” وجود دارد و اشاره می کند که علیرغم جمعیت بسیار کمتر، هنگ کنگ در حال حاضر از نظر حجم معاملات خام “بازار ارزهای دیجیتال بسیار فعال” است.

بین ژوئیه 2022 و ژوئن 2023، بازار به ارزش 64 میلیارد دلار ارز دیجیتال دریافت کرد، در مقایسه با 86.4 میلیارد دلار در چین، علیرغم داشتن جمعیت تنها 0.5 درصد از سرزمین اصلی.

مرتون لام از CryptoHK، یک مرکز تجارت دارایی دیجیتال بدون بورس در هنگ کنگ، به Chainaliz گفت که ارزهای دیجیتال به یک عنصر اصلی در سبد سرمایه گذاری بسیاری از بانک ها، شرکت های سهام خصوصی و افراد با ارزش خالص تبدیل شده اند. در منطقه با هم کار می کنند.

علاوه بر این، شرکت‌های دولتی چین نیز اخیرا صندوق‌های سرمایه‌گذاری متمرکز بر ارزهای دیجیتال را راه‌اندازی کرده‌اند.

با این حال، دیو چپمن از پلتفرم دارایی دیجیتال OSL Digital Securities به Chainalytics گفت که دارایی‌های دیجیتال در شرق آسیا در حال «ناپدید شدن» نیستند، اما هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا جاه‌طلبی‌های ارزهای دیجیتال هنگ‌کنگ به این معنی است که چین به طور کامل فضای ارزهای دیجیتال را پذیرفته است یا خیر.

«تبلیغ هنگ کنگ به عنوان یک مرکز بالقوه ارزهای دیجیتال لزوماً نشان دهنده موضع دولت چین در مورد ارزهای دیجیتال نیست. […] این می تواند به عنوان یک رویکرد اکتشافی برای درک دارایی های دیجیتال بدون کاهش سیاست های سرزمین اصلی دیده شود.

مرتبط با: هنگ کنگ برای دومین سال متوالی موقعیت برتر را برای رمزنگاری آماده حفظ می کند

مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات و استراتژی ماتریکسپورت در گفتگو با کوین تلگراف گفت که هنگ کنگ به عنوان “محل آزمایش” برای پذیرش گسترده تر ارزهای دیجیتال در چین عمل خواهد کرد.

Thielen می گوید، اما هنگ کنگ در حال انجام بازی بزرگی در زمینه خاصی است که سایر کشورها نمی توانند از آن استفاده کنند:

مهم‌تر از همه، علاقه واقعی به جذب صنعت مدیریت دارایی‌های کریپتو وجود دارد، که تا کنون یک قطعه گمشده از پازل بوده است، زیرا بیشتر شرکت‌های رمزنگاری تمایل دارند به‌عنوان ارائه‌دهنده خدمات برچسب‌گذاری شوند تا کاربران نهایی کریپتو.»

مجله: آیا DAO ها بیش از حد هایپ شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید