بورس اوراق بهادار هنگ کنگ پلتفرم تسویه حساب با قراردادهای هوشمند را راه اندازی کرد


این پلتفرم که “Synapse” نام دارد، معاملات سرمایه گذاران بین المللی در سهام چین را تسریع خواهد کرد.

بورس هنگ کنگ و کلرینگ لیمیتد (HKEX)، اپراتور بورس اوراق بهادار هنگ کنگ، بورس آتی هنگ کنگ و بورس فلزات لندن، در حال راه اندازی یک پلت فرم جدید شتاب دهنده تسویه سهام است. طبق اعلامیه 4 اکتبر، این پلتفرم به نام “Synapse” از قراردادهای هوشمند در زبان برنامه نویسی DAML برای ساده کردن جریان های پس از تجارت و بهبود کارایی عملیاتی استفاده می کند.

Synapse در Stock Connect ساخته خواهد شد، یک کانال HKEX که به سرمایه گذاران بین المللی اجازه می دهد تا از طریق ارجاع به هنگ کنگ به بیش از 1000 سهام سرزمین اصلی چین دسترسی داشته باشند. توسعه دهندگان گفتند: «میانگین گردش مالی روزانه Northbound Stock Connect در نیمه اول سال 2023 به 109.3 میلیارد یوان رسید که 5 درصد نسبت به سال قبل و 50 درصد نسبت به سطوح سال 2020 افزایش یافته است».

HKEX از طریق سرویس پردازش تجارت نهادی (ITP) خود به شرکت سپرده گذاری اعتماد و تسویه حساب هنگ کنگ (DTCC) متصل می شود و امکان تطبیق متمرکز تراکنش های فرامرزی را فراهم می کند. سپس سفارش‌های آشتی به‌طور خودکار تولید و به پلتفرم Synapse ارسال می‌شوند و گردش کار تأیید تجارت را بهبود می‌بخشد.

تحت تایید بی سر و صدا دولت مرکزی چین، هنگ کنگ با راه اندازی تجارت خرده فروشی برای صرافی های رمزنگاری دارای مجوز در ماه آگوست، به سرعت خود را به عنوان قطب شرکت های Web3 تبدیل می کند. با این حال، بزرگترین طرح پونزی در تاریخ هنگ کنگ نیز در این دوره اتفاق افتاد، با وجوه کاربران به ارزش تقریبی 166 میلیون دلار توسط صرافی کریپتو JPEX اختلاس شد. تحقیقات ادامه دارد.

مجله: توسعه دهنده چینی به دلیل استفاده از VPN به 3 سال حقوق و 10 میلیون e-CNY airdrop جریمه شد.


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید