رگولاتور هنگ کنگ قول داده است که سرکوب پلتفرم‌های رمزنگاری ثبت نشده را تشدید کند


در پی رسوایی جاری JPEX، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ اعلام کرد که فهرستی عمومی از پلتفرم های معاملات ارز دیجیتال مشکوک را منتشر خواهد کرد.

رگولاتور مالی هنگ‌کنگ، کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC)، قول داده است که تلاش‌های خود را برای مبارزه با پلت‌فرم‌های تجارت غیرقانونی ارزهای دیجیتال در حوزه قضایی خود افزایش دهد.

بر اساس اطلاعیه 25 سپتامبر، SFC گفت که فهرستی از تمامی برنامه های دارای مجوز، مجوز، بسته و در حال انتظار پلتفرم های معاملاتی دارایی مجازی (VATP) را منتشر خواهد کرد تا به عموم مردم در شناسایی VATP های بالقوه غیرقانونی در حال انجام تجارت کمک کند. هنگ کنگ.

علاوه بر این، SFC گفت که تنظیم‌کننده‌ها فهرست ویژه‌ای از «VATP‌های مشکوک» را منتشر خواهند کرد که در بخش قابل دسترس و برجسته‌ای از وب‌سایت نمایش داده می‌شوند.

این اقدام پس از رسوایی اخیر مبادلات رمزنگاری JPEX انجام شد که تخمین زده می شود حدود 178 میلیون دلار ضرر مالی داشته باشد. در زمان انتشار، پلیس محلی بیش از 2200 شکایت از کاربران آسیب دیده صرافی دریافت کرده بود.

SFC گفت نتایج حاصل از JPEX “خطرات ناشی از برخورد با VATPهای غیرقانونی و نیاز به مقررات مناسب برای حفظ اعتماد بازار را برجسته می کند.”

علاوه بر این، SFC گفت که با پلیس محلی همکاری خواهد کرد تا یک کانال اختصاصی برای شهروندان ایجاد کند تا اطلاعات مربوط به فعالیت‌های مشکوک و تخلفات قانونی احتمالی توسط VATP را به اشتراک بگذارند، و همچنین برای بررسی بهتر حادثه JPEX و “محاکمه افراد خاطی”. عدالت.”

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید