با ظهور حماسه JPEX، پلیس و رگولاتور هنگ کنگ کارگروه ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهند


این گروه مشترک با توجه به رسوایی جاری ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ که مربوط به صرافی کریپتو JPEX است، تشکیل شد.

نیروی پلیس هنگ کنگ (HKPF) و کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC) یک گروه کاری متمرکز بر رمزنگاری را برای مقابله با فعالیت‌های مبادلات غیرقانونی کریپتو ایجاد کرده‌اند.

SFC در بیانیه ای در 4 اکتبر گفت که این گروه پس از جلسه ای با HKPF در 28 سپتامبر، در میان دستگیری ها و تحولات جاری در ارتباط با صرافی JPEX مستقر در دبی، تشکیل شد.

چند روز قبل از جلسه، 11 نفر برای بازجویی در مورد نقش احتمالی آنها در رسوایی JPEX، که در آن SFC ادعا کرد این شرکت بدون مجوز خدمات خود را در منطقه تبلیغ می کند، بازداشت شدند.

هدف این کارگروه بهبود نظارت و بررسی فعالیت های غیرقانونی انجام شده توسط پلتفرم های تجارت دارایی مجازی (VATP) است و اطلاعات مربوط به فعالیت های مشکوک را به اشتراک می گذارد، خطرات مبادلات مشکوک را ارزیابی می کند و با تحقیقات همکاری می کند.

رگولاتورهای هنگ کنگ قبلاً اعلام کرده بودند که می خواهند مقررات بازار کریپتو را در پی حماسه JPEX تشدید کنند.

این گروه متشکل از مقامات بخش اجرای SFC و مقامات HKPF از دفاتر تحقیقات و اطلاعات تجاری، امنیت سایبری و مالی است.

مرتبط با: بورس اوراق بهادار هنگ کنگ پلتفرم تسویه حساب با قراردادهای هوشمند را راه اندازی کرد

کریستوفر ویلسون، مدیر اجرای SFC در بیانیه ای گفت که تنظیم کننده مشتاقانه منتظر است تا از منابع خود برای “مقابله با VATPهای مشکل ساز و محافظت از منافع سرمایه گذاران” استفاده کند.

ایو چانگ، معاون کمیسر پلیس (جنایت) HKPF گفت که این گروه کاری در تبادل اطلاعات و پاسخ مشترک به “چالش های ناشی از VATP برای محافظت بهتر از مردم هنگ کنگ” موثر بود.

SFC از آن زمان فهرستی از تمامی مبادلات دارای مجوز، دارای مجوز، بسته شده و در حال انتظار و همچنین فهرستی از “VATPهای مشکوک” را منتشر کرده است.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد هایپ شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید