عجله هنگ کنگ برای مجوزهای رمزنگاری هنوز به تجارت تبدیل نشده است: استخدام کنندگان


صدها شرکت برای دریافت مجوز کریپتو هنگ‌کنگ در صف ایستاده‌اند، اما استخدام‌کنندگان می‌گویند که عجله‌ای برای استعدادیابی نمی‌بینند.

به نظر می‌رسد شرکت‌های رمزارز با اشتیاق تزلزل‌ناپذیر ورود به هنگ‌کنگ را آماده می‌کنند، اما به گفته مدیران استخدام، این هنوز به جذب نیرو در داخل کشور تبدیل نشده است.

در 1 ژوئن، نزدیک به 150 شرکت برای دریافت مجوز کریپتو بومی که به یک پلت فرم معاملاتی کریپتو بومی اجازه فعالیت می دهد صف کشیدند. برخی حتی 25 میلیون دلار برای گرفتن یکی خرج کردند.

Sue Wei، مدیر عامل شرکت بزرگ استخدام Hays، در صحبت با Cointelegraph گفت که نیازهای استخدامی این صنعت “در حال حاضر سبک هستند” زیرا صرافی ها به دنبال ایجاد پایگاهی در هنگ کنگ هستند.

بسیاری از شرکت‌های Web3 هنوز در مراحل اولیه توسعه هستند، اما ما انتظار داریم که با گسترش و بلوغ، تعداد افتتاحیه‌ها افزایش یابد.

در واقع، وی گفت که از زمان سقوط بازار کریپتو، شرکت او شاهد «کاهش قابل توجهی در درخواست‌ها برای استخدام استعدادهای فنی» بوده است.

این به ویژه در مواردی بود که استعدادها «اخراج انبوه» بودند، که باعث شد برخی برای کار در یک شرکت رمزنگاری تردید داشته باشند «به دلیل ماهیت ناپایدار تجارت، که عمدتاً به قیمت ارزهای دیجیتال متکی است».

به طور مشابه، نیل داندون، بنیانگذار Cryptorecruit، متخصص استخدام کریپتو، گفت که “واقعاً متوجه نشد که چیزهای زیادی در هنگ کنگ در حال وقوع است.”

وی گفت: با وجود اینکه قوانین تغییر کرده است، در حال حاضر فعالیت استارتاپ ها بسیار کم است. اگرچه به نظر می رسد که ما به پایین ترین سطح خود رسیده ایم، من انتظار دارم که این روند صعودی را از اینجا آغاز کند.

اولگا یونگ، مدیر عامل مایکل پیج هنگ کنگ، همچنین گفت که علیرغم فشارهای اخیر دولت، “افزایش قابل توجهی” در جستجوی کار در وب 3 مشاهده نکرده است.

با این حال، یونگ در اواسط و اواخر سه ماهه دوم سال 2023 به “افزایش جزئی” در شرکت های Web3 اشاره کرد که به دنبال “استخدام قانونی و مرتبط با رعایت قوانین” هستند.

جنگ استعداد در راه است

کوین گیبسون، موسس شرکت استخدام Web3 Proof of Search، به کوین تلگراف گفت که ممکن است تا شش ماه طول بکشد تا استعدادهای رمزنگاری در منطقه گسترش یابد زیرا شرکت ها منتظر تأیید مجوز هستند.

گیبسون توضیح داد: «استعدادهای متخصص بسیاری در سال های اخیر هنگ کنگ را ترک کرده اند. او گفت که استخر استعدادهای محلی ضعیف است و شرکت هایی که به هنگ کنگ می آیند “خود را در یک نبرد شدید برای استعداد خواهند یافت”.

راه اندازی در هنگ کنگ مستلزم داشتن نقش های کلیدی در موقعیت های تمام وقت است. گیبسون فکر می‌کند که «مجموعه قابلیت‌ها» تا سال 2024 ادامه خواهد داشت، زیرا شرکت‌های Web3 «احتمالاً اگر کارها طبق برنامه پیش برود، دفاتر مرکزی خود را به حوزه قضایی طرفدار رمزنگاری منتقل خواهند کرد».

آخرین داده ها در مورد جمعیت شناسی شهر نشان دهنده نرخ رشد منفی جمعیت از سال 2020 است. آمار اشتغال در سه ماهه اول سال 2023 نشان می دهد که تعداد مشاغل خالی نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریباً 38 درصد افزایش یافته است.

فرصت های شغلی هنگ کنگ از اواسط سال 2021 روندی صعودی داشته است. منبع: اداره نفوس و آمار

یونگ افزود که چالش اصلی “جذب استعدادهای علاقه مند به این صنایع” است، زیرا بسیاری از نامزدها با توجه به “احساسات فعلی بازار” ریسک گریز هستند.

مرتبط با: هنگ کنگ کارگروهی را برای پیشبرد توسعه وب 3 ایجاد می کند

از سوی دیگر، نیل تان، رئیس انجمن فین‌تک هنگ کنگ، گفت که او “با چند نفر ملاقات کرد که اخیراً از TradFi به ارزهای دیجیتال تغییر کرده اند”.

تان گفت که بسیاری از آنها مستقیماً توسط شرکت های رمزنگاری مورد تماس قرار می گیرند، در حالی که دیگران از سایت هایی مانند LinkedIn برای یافتن نقش استفاده می کنند.

تان گفت: «تردفای هر یک یا دو سال یک بار به کاهش تعداد کارکنان ادامه می‌دهد، بنابراین ثبات به اندازه گذشته جذاب نیست.

بسیاری از مردم می گویند اخبار مثبت زیادی در فضای کریپتو و وب 3 در هنگ کنگ وجود دارد که آنها آماده اند تا به آن ضربه بزنند.

آسیا اکسپرس: هوبی شکایت می کند… هوبی؟ 3AC از خاکستر، سرایت کریپتو کره ای برمی خیزد


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *