پلیس هنگ کنگ: کاربران بایننس در هنگ کنگ 450 هزار دلار به دلیل پیام های جعلی ضرر کردند.


پلیس هنگ کنگ هشداری را در مورد کلاهبرداری اخیر بایننس فیشینگ که کاربران هنگ کنگ این پلتفرم را هدف قرار داده است، صادر کرده است.

پس از اینکه 11 مشتری Binance مستقر در هنگ کنگ در موجی از کلاهبرداری های فیشینگ ارسال شده از طریق پیام متنی هدف قرار گرفتند، نیروی پلیس هنگ کنگ در حالت آماده باش قرار گرفت.

پلیس هنگ کنگ با انتشار پستی با عنوان “CyberDefender” در صفحه فیس بوک خود در تاریخ 9 اکتبر به کاربران درباره این کلاهبرداری هشدار داد.

اخیراً، کلاهبردارانی که خود را به عنوان Binance نشان می‌دهند، پیام‌های متنی ارسال کرده‌اند که ادعا می‌کنند کاربران باید قبل از پایان مهلت برای تأیید اعتبار خود روی پیوند موجود در پیام کلیک کنند وگرنه حساب‌هایشان غیرفعال می‌شود.»

به گفته پلیس، هنگامی که کاربران بر روی لینک کلیک کردند و اطلاعات شخصی خود را “تأیید” کردند، هکرها توانستند به حساب های Binance آنها دسترسی کامل پیدا کنند، جایی که آنها تمام دارایی های موجود در کیف پول کاربران را سرقت کردند.

طبق این پست، طرح فیشینگ 11 مشتری Binance مستقر در هنگ کنگ را گزارش کردند که در دو هفته گذشته بیش از 446000 دلار (3.5 میلیون دلار هنگ کنگ) ضرر کرده اند.

پلیس از کاربرانی که فکر می‌کنند پیامی بالقوه جعلی دریافت کرده‌اند خواسته است پیام‌های مشکوک را در بخش «جلوگیری از کلاهبرداری» وب‌سایت رسمی ذخیره کنند.

پلیس همچنین پیوندی به لیست جدید منتشر شده از پلتفرم های معاملات دارایی مجازی تایید شده ارائه شده توسط کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) را نشان داد.

در حال حاضر، تنها دو صرافی ارزهای دیجیتال (Hashkey و OSL) دارای مجوز کامل برای اهداف سرمایه گذاری خرده فروشی در هنگ کنگ هستند.

مرتبط با: با ظهور حماسه JPEX، پلیس و رگولاتور هنگ کنگ کارگروه ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهند

CyberDefender که در ماه می تأسیس شد، پروژه ای است که توسط اداره جرایم سایبری و فناوری نیروی پلیس هنگ کنگ راه اندازی شده است و هدف آن افزایش آگاهی شهروندان محلی از خطرات امنیتی آنلاین است.

در همین حال، سرمایه‌گذاران کریپتو هنگ‌کنگ در هفته‌های اخیر به شدت تحت تأثیر کلاهبرداری و فعالیت‌های متقلبانه قرار گرفته‌اند. رسوایی اخیر مبادلات ارز دیجیتال JPEX منجر به زیان 180 میلیون دلاری و بیش از 2300 شکایت به پلیس محلی هنگ کنگ شد.

JPEX یک صرافی ارزهای دیجیتال بدون مجوز بود که ظاهراً ساکنان هنگ کنگ را با تبلیغات پر زرق و برق و بازده «مشکوک» بالا محصولات وام دهی خود جذب کرد. این صرافی در 15 سپتامبر هزینه های برداشت از پلتفرم خود را افزایش داد و در نتیجه کاربران قادر به دسترسی به وجوه نبودند.

پس از این رسوایی که به عنوان بزرگترین کلاهبرداری مالی در هنگ کنگ توصیف شد، SFC اعلام کرد که فهرستی از پلتفرم های رمزنگاری کاملاً دارای مجوز و “مشکوک” را در تلاش برای مبارزه با کلاهبرداری احتمالی منتشر خواهد کرد.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید