گزینه پرداخت رمزنگاری برای خودروهای هوندا فقط از طریق پلت فرم شخص ثالث کار می کند


حساب X FCF Pay به دلیل گزارش های نادرست در مورد “مشارکت” آن با هوندا به حالت تعلیق درآمد، اما هرگز محقق نشد.

خودروساز بزرگ هوندا پرداخت‌های ارز دیجیتال را مستقیماً نمی‌پذیرد، اما ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت‌کوین (BTC) را می‌توان برای خرید خودروی هوندا از طریق شخص ثالث استفاده کرد.

در اوایل اکتبر، چندین نشریه به اشتباه گزارش دادند که هوندا شروع به پذیرش ارز دیجیتال به عنوان پرداخت کرده است. با این حال، یکی از سخنگویان هوندا به کوین تلگراف گفت که هوندا به مردم اجازه نمی‌دهد خودروهایش را برای رمزنگاری بخرند:

هوندای آمریکایی ارز دیجیتال را به عنوان پرداخت نمی پذیرد. گزارش‌های اخیر از تغییرات این سیاست نادرست است.»

هوندا به سؤالات اضافی در مورد موضع خود در مورد ارزهای دیجیتال یا اینکه آیا این شرکت قصد دارد پرداخت‌های ارزهای دیجیتال را در آینده یکپارچه کند، پاسخی نداد.

در حالی که پرداخت مستقیم رمزنگاری برای خودروهای هوندا در دسترس نیست، پلتفرم‌های پرداخت ارز دیجیتال مانند FCF Pay همچنان می‌توانند برای خرید خودروی هوندا استفاده شوند.

به گفته جوزف پارکین، مدیر عامل FCF Pay، هوندا تنها برند خودرویی نیست که می‌توان آن را با استفاده از رمزنگاری در پلتفرم خریداری کرد. پارکین در اوایل اکتبر به کوین تلگراف گفت: «خودروسازان بیشتری از جمله مرسدس، بی‌ام‌و، فورد، نیسان و میتسوبیشی در این فهرست وجود دارند.

به گفته COO، پرداخت‌های FCF Pay توسط یک تجمیع‌کننده پرداخت از طریق همان کانال‌های پرداخت انجام می‌شود که امکان پرداخت نقدی در شعب بانک‌ها را فراهم می‌کند. پارکین گفت: «در این مورد از جریان پرداخت، کریپتو واقعاً مانند پول نقد دیجیتال یا پول نقد اینترنت عمل می‌کند. وی افزود که در حال حاضر تنها شرکت هایی که بخشی از سیستم پرداخت قبض مورد استفاده توسط FCF Pay هستند در دسترس هستند.

این سرویس در حال حاضر فقط در ایالات متحده در دسترس است. به گفته این مدیر اجرایی، FCF Pay هنوز با شرکای دیگری برای اجرای پرداخت‌های صورتحساب کریپتو به فیات در مکزیک، چندین کشور آمریکای لاتین، بسیاری از کشورهای آفریقایی و آسیا کار می‌کند. سیستم پرداخت صورت‌حساب در سپتامبر 2023 فعال شد و به افراد اجازه می‌داد تا محصولاتی را با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت‌کوین، اتر (ETH)، XRP (XRP)، تتر (USDT)، USDC (USDC) و سایرین به قیمت 3 دلار به‌علاوه 2 درصد کارمزد خریداری کنند.

“هدف ما تشویق شرکت ها و شرکت ها در هر اندازه و در همه صنایع است تا مستقیماً پرداخت های رمزنگاری شده را بپذیرند، و ما امیدواریم که دولت های سراسر جهان به زودی چشمان خود را به مزایای تسهیل پذیرش پرداخت های رمزنگاری برای شرکت ها باز کنند.” پارکین گفت.

COO همچنین تاکید کرد که FCF Pay با شرکت هایی مانند هوندا برای فعال کردن پرداخت های رمزنگاری شده برای خودروهای هوندا وارد همکاری نشده است. پارکین گفت: «سیستم ما به مشتریان اجازه می دهد با ارزهای دیجیتال پرداخت کنند، اما تقریباً 21000 شرکت موجود در سیستم فیات را از طریق شریک جمع آوری پرداخت ما می پذیرند.

این خبر در بحبوحه تلاش FCF Pay برای بازیابی صفحه خود در X (توئیتر سابق) پس از تعلیق حساب آن در 5 اکتبر منتشر شد. پارکین این تعلیق را به اتهامات ناشی از انتشار اخبار جعلی نسبت داد.

مرتبط با: Shopify برای پذیرش پرداخت های USDC با Solana: گزارش

مدیر اجرایی گفت: «ما متهم به مشارکت با شرکت‌ها در سیستم پرداخت صورت‌حساب‌مان بودیم، در حالی که در واقع تمام تلاش خود را می‌کردیم تا این اظهارات نادرست را از سایر منابع خبری دور کنیم.» او افزود که حساب X FCF Pay چند روز قبل از تعلیق با “تعاملات شبه رباتی” روبرو شد. FCF Pay پیشنهاد کرد که این فعالیت می‌تواند تلاشی برای تعلیق حساب توسط رقبا یا جوامع حمایت کننده باشد.

حساب تعلیق شده FCF Pay در X (توئیتر سابق). منبع: ایکس

خبر خوب این است که ما از زمان راه‌اندازی اپلیکیشن موبایل خود در پایان سال، در واقع در فرآیند تغییر نام تجاری بوده‌ایم. اگر حساب FCF Pay به زودی رفع انسداد نشود، ممکن است روند انتقال به برند جدید را تسریع کنیم.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل
نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید