استودیوهای هالیوود پیشنهاد جدیدی برای هوش مصنوعی و شفافیت داده ها برای خنثی کردن اعتصاب ارائه کردند


اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون یادداشتی را برای نویسندگان و بازیگران برجسته با پیشنهادهای خود منتشر کرده است که حاوی دستورالعمل های توصیه شده برای استفاده از هوش مصنوعی و شفافیت داده است.

اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون (AMPTP) جزئیات پیشنهاد خود را برای بازیگران و نویسندگان برجسته منتشر کرد که شامل استانداردهایی برای صنعت سرگرمی در مورد استفاده از هوش مصنوعی (AI) و شفافیت داده است.

هوش مصنوعی مولد تحت شرایط پیشنهادی را نمی توان یک نویسنده در نظر گرفت. بنابراین، هر ماده ای که ایجاد می شود را نمی توان از نظر ادبی یا معنوی محافظت کرد.

این پیشنهاد همچنین تضمین می کند که اعتبار، مزایا و غرامت تحت تأثیر مواد تولید شده توسط هوش مصنوعی مولد قرار نگیرد. در حالی که شرکت‌ها می‌توانند از سناریوهای مولد ایجاد شده توسط هوش مصنوعی به عنوان منبع استفاده کنند، هر نویسنده‌ای که فیلمنامه را دوباره کار کند، به گونه‌ای دستمزد دریافت می‌کند که گویی نویسنده اصلی است.

علاوه بر این، هر استودیو یا شرکت تولیدی که به دنبال کمک نویسنده برای توسعه یک اسکریپت تولید شده توسط هوش مصنوعی است، باید منبع فیلمنامه را فاش کند.

در ابتدا، این پیشنهاد یازده روز پیش، در 11 اوت منتشر شد، اما فاقد اطلاعات اساسی در مورد موضوعات مهم مطرح شده توسط احزاب اعتصابی بود.

مرتبط با: قاضی آمریکایی به نفع خلاقیت انسان حکم می‌کند و حق چاپ هنر هوش مصنوعی را رد می‌کند

در کنار به‌روزرسانی‌های موضوعات مرتبط با هوش مصنوعی، این پیشنهاد همچنین به مسائل شفافیت داده‌ها نیز می‌پردازد، جایی که نویسندگان قبل از پیشنهاد به ندرت به معیارهایی که کارشان تولید می‌شد دسترسی داشتند.

پیشنهاد به روز شده اجازه می دهد تا داده های مخاطبان در دسترس نویسندگان و در گزارش های فصلی محرمانه قرار گیرد. با این حال، در حال حاضر، تنها شامل معیارهای اشتراک ویدیوی درخواستی (SVOD) و بدون تبلیغات یا ویدیوهای اکشن خواهد بود.

پیشنهاد AMPTP پیشنهاد کرد:

“این افزایش شفافیت به WGA اجازه می دهد تا توصیه هایی را برای بازسازی رژیم باقی مانده SVOD فعلی در آینده ایجاد کند.”

آخرین به روز رسانی ها در یکصد و چهاردهمین روز اعتصاب منتشر شد و آخرین نسخه ادغام هوش مصنوعی استودیوهای هالیوود بود.

در 3 می، آنها درخواست انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) برای ممنوعیت کامل هوش مصنوعی از اتاق نویسندگی را رد کردند.

همچنین توصیه‌هایی وجود داشت که نشان می‌داد هنرمندان پس‌زمینه تحت غربالگری قرار می‌گیرند، برای اولین روز کاری غرامت دریافت می‌کنند و سپس مالکیت اسکن، تصویر و شباهت را به شرکت‌ها می‌دهند. این وضعیت به واکنش هنرمندان این صنعت منجر شد.

با این حال، سیگنال‌های شرکت‌های بزرگ تولیدی که می‌خواهند هوش مصنوعی را وارد کنند، واضح است. در 27 جولای، نتفلیکس مشاغل هوش مصنوعی را با حقوق تا 900000 دلار منتشر کرد.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسان بدهند تا همه ما را نکشند


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *