مدیر عامل شرکت کریپتو ماینر Hive Digital فکر می کند هوش مصنوعی با بلاک چین هماهنگ است


آیدین کیلیچ، مدیرعامل Hive Digital Technologies گفت که علیرغم رقابت بین دو بخش، بلاک چین و هوش مصنوعی می توانند به نفع یکدیگر عمل کنند.

شرکت استخراج رمزارز Hive Blockchain در ماه ژوئیه با حذف “blockchain” از همنام خود، سیگنالی را به صنعت فناوری ارسال کرد و تصمیم گرفت که خود را Hive Digital Technologies بنامد که منعکس کننده ریزش هوش مصنوعی است.

این تصمیم بخشی از یک حرکت گسترده‌تر از سوی ماینرهای کریپتو برای رویگردانی از استخراج ارز دیجیتال در بحبوحه سقوط قیمت کریپتو است. در ماه ژانویه، شرکت استخراج کریپتو Riot Blockchain نام تجاری خود را به پلتفرم های Riot تغییر داد، در حالی که در ماه ژوئن، استخراج کننده رمز ارز Applied Digital قراردادی 460 میلیون دلاری برای میزبانی محاسبات ابری هوش مصنوعی در مرکز داده خود اعلام کرد.

آیدین کیلیچ، مدیرعامل Hive Digital Technologies و فرانک هلمز، مدیر اجرایی Hive Digital Technologies در صحبت با کوین تلگراف، تکرار کردند که علیرغم تغییر نام، این شرکت همچنان به شدت درگیر استخراج بیت کوین و رمزارز است.

با این حال، آنها اکنون می بینند که دو صنعت جدید – بلاک چین و هوش مصنوعی – در مورد توسعه وب 3 تقریباً همزیست هستند، کیلیچ می گوید:

بلاک چین و هوش مصنوعی قطعا می توانند در کنار هم وجود داشته باشند – هر دو ستون های Web3 هستند.

Kılıç با اشاره به تفاوت های اساسی بین Web2 و Web3 پیشنهاد می کند که در طول زمان از هوش مصنوعی برای بهبود تجربه کاربری Web3 استفاده می شود.

هوش مصنوعی Web3 را سازگارتر می کند. او گفت: “در Web2 شما همه این ابرداده ها را دارید اما حریم خصوصی خود را از دست می دهید زیرا همه شرکت های بزرگ اینترنتی مخفیانه تمام این داده ها را برای منافع خود جمع آوری می کنند.”

با بلاک چین، شما تمام این حریم خصوصی را دارید و می توانید داده های خود را داشته باشید. اما بدون این ابرداده، چگونه یک تجربه وب مدیریت شده خواهید داشت؟ اینجاست که هوش مصنوعی وارد می شود تا آن را سازگارتر و شهودی تر کند. همه آنها با هم کار می کنند،» او توضیح داد.

جایی که هوش مصنوعی نقش ایفا می کند، جایی است که متاورس ها و DAO ها نقش ایفا می کنند. تمام Web3 هنوز در مراحل اولیه است.”

او افزود: «این ستون‌های فناوری واقعاً به روش‌های جدیدی که به طور گسترده پذیرفته شده‌اند به کار گرفته می‌شوند، هنوز مشخص نیست.»

اتریوم درس های ارزشمندی را به شما داد

Hive Digital Technologies اولین شرکت عمومی استخراج رمزنگاری بود که اولین مرکز استخراج بیت کوین را در سال 2014 راه اندازی کرد و سه سال بعد در سال 2017 عمومی شد.

هولمز بسیاری از توانایی های شرکت را برای ورود به فناوری جدید با درس های آموخته شده از استخراج بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) نسبت داد.

«عملیات استخراج ما واقعاً به لطف استخراج اتریوم بهبود یافته است. و هنگامی که اتریوم را استخراج می کنید، مانند رانندگی با یک جیپ نیست، شما در حال رانندگی با پورشه هستید، و این قطعه ماشینی بسیار دقیق تر است. برای ASIC، شما به 2 تا 1 کارگری که دارید نیاز دارید.

هولمز توضیح داد: “برای یادگیری نحوه به کارگیری این درس ها و اطمینان از اینکه آنها از پوشش کافی گسترده، هم از نظر محصول و هم دانش فنی برخوردار هستند، بسیار مهم بود.”

مرتبط با: علیرغم افزایش کلی در خروجی ماینینگ، درآمد بلاک چین Hive نسبت به سال گذشته 44 درصد کاهش یافته است

تیم Hive تصمیم گران‌تری برای خرید تراشه‌هایی گرفت که امکان پردازش باینری را فراهم می‌کرد، به جای خرید تراشه‌هایی که صرفاً متمرکز بر استخراج هستند. این بدان معناست که این شرکت می‌تواند همزمان با ارائه محاسبات با کارایی بالا، استخراج کند.

یکی از چیزهایی که ما نگران آن بودیم، انتقال اتریوم از Proof of Work به Proof of Stake بود. در ابتدا فکر می کردیم بیشتر طول می کشد اما گفتیم خوب، تراشه های Nvidia را دریافت خواهیم کرد. و ما این تصمیم را حدود 18 ماه پیش گرفتیم که با آن برای ساخت سایت مرکز با کارایی بالا خود حرکت کنیم.

رمزارز هنوز در تمرکز است

کیلیچ اشاره کرد که این شرکت همچنان بر روی بیت کوین و استخراج ارز دیجیتال تمرکز دارد.

بیت کوین ما به ازای هر اگزاهش در ماه یکی از بالاترین ها در صنعت است. ما در حال حاضر در سطح چهار اگزاهش هستیم و در حال حاضر شش اگزاهش را برای استخراج بیت کوین تا پایان دسامبر سال جاری هدف گذاری کرده ایم.

Kılıç همچنین شرح مفصلی از نحوه استفاده از ناوگان پردازنده گرافیکی Nvidia 38000 در عملیات روزانه به اشتراک گذاشت.

در حال حاضر، 500 نفر از آنها در حال انجام محاسبات AI یا HPC هستند و 37500 کارت باقی مانده استخراج اثبات کار هستند که در آن آلت کوین ها را با استفاده از یک الگوریتم تغییر سود استخراج می کنند که روز به روز تغییر می کند. اساساً، ما از قدرت هش GPU برای استخراج سودآورترین سکه هر روز استفاده می‌کنیم.» شمشیر توضیح داد.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسان بدهند تا همه ما را نکشند
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *