5 نکته کلیدی از اولین روز محاکمه سام بنکمن-فرید


در حالی که اعضای هیئت منصفه بالقوه تعاملات منفی خود را با سرمایه گذاری های رمزنگاری به اشتراک می گذاشتند، مدیر عامل سابق FTX باریک و باریک در کنار وکلا نشسته بود و قفل های مجعد امضا شده او به طور قابل توجهی گم شده بودند.

محاکمه سرشناس سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX در 3 اکتبر با فعالیت های فراوان در داخل و خارج از دادگاه تنگ در منهتن آغاز شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که روزنامه‌نگاران، اینفلوئنسرهای رمزنگاری و دیگر علاقه‌مندان در یک اتاق پر از رسانه جمع شده بودند تا رویدادهای روز را یادداشت کنند. در اینجا برخی از رنگارنگ ترین مشاهدات روز آورده شده است.

به طور قابل توجهی لاغرتر، مدل موی خاص او از بین رفته است

بر اساس گزارش های متعدد، متهم سام بنکمن-فرید به طرز چشمگیری لاغرتر به نظر می رسید.

این مرد در کنار پنج وکیل مدافع، کت و شلوار آبی سرمه ای پوشیده بود که در حضورهای قبلی او را بزرگتر کرده بود، و قفل های نامرتب و نامرتب او با مدل موی کوتاه تری تعویض شده بود.

لورا شین از Unchained Crypto خاطرنشان کرد که Bankman-Fried به طور قابل توجهی «کمتر از حد معمول عصبی بود».

او در پادکست 3 اکتبر گفت: “اصلاً ندیدم پایش را تکان دهد.”

تنها باری که او صحبت کرد، «بله» گفتن به قاضی و نگاه گهگاهی به هیئت منصفه بود. مواقع دیگر او دیده می شد که با وکلایش ملاقات می کرد یا در حال تایپ و پیمایش روی لپ تاپ دارای شکاف هوا بود.

SBF هفت هفته گذشته را در بازداشتگاه متروپولیتن در بروکلین گذراند. هنگامی که وکلای او به طور ناموفق برای آزادی او استدلال کردند، آنها ادعا کردند که او با “نان و آب” زندگی می کند و هیچ گزینه غذایی وگان ندارد.

اینفلوئنسر کریپتو تیفانی فونگ فوق الذکر او اکنون گناهکارتر به نظر می رسد.

روزنامه نگاران، اینفلوئنسرها و شکاکان به «توپ رمزنگاری» می آیند

به گفته برخی از خبرنگاران حاضر در جلسه، اولین روز جلسه مانند “روز اول مدرسه” بود.

به گزارش اسلیت، یکی از اعضای مطبوعاتی که نامش فاش نشده است، گفت: “من هرگز دادگاه را اینگونه ندیده بودم.”

نیتیش پهوا از The Slates گفت: «در حالی که منتظر دسترسی به اتاق سرریز رسانه‌ها بودم، تقریباً همه کسانی را دیدم که در چند سال گذشته درباره ارز غیرمتمرکز حرفی برای گفتن داشته‌اند.

او آن را به عنوان یک “توپ رمزنگاری” پر از شرکت کنندگان رسانه های پولی، اینفلوئنسرهای رمزنگاری، وسواس ها، شکاکان و غیره توصیف کرد.

خبرنگار Cointelegraph آنا پائولا پریرا نیز در جلسه استماع حضور خواهد داشت و به روز رسانی های روزانه را در مورد مهمترین تحولات در طول جلسه ارائه خواهد کرد.

تعداد اعضای هیئت منصفه رو به کاهش است و برخی داستان های غم انگیز رمزارز را به اشتراک می گذارند

قاضی لوئیس بی. کاپلان به جمعیت فزاینده هیئت منصفه بالقوه گفت: «شما هیچ تحقیقی انجام نخواهید داد. شما گزارش‌های مطبوعاتی را نخواهید خواند، اما وقتی زمان سؤال از جمعیت فرا رسید، آرام گرفت.

از اعضای هیئت منصفه بالقوه پرسیده شد که آیا اطلاعات قبلی در مورد FTX و Alameda داشتند یا خیر، و یکی از آنها گفت که در مورد آن از پادکست The Joe Rogan Experience یاد گرفته اند. بر اساس متن بخشی از انتشارات شهر داخلی.

یکی از اعضای هیئت منصفه گفت که آنها با FTX و شرکتی که در Alameda سرمایه گذاری کرده (و پول از دست داده) کار کرده اند. یکی دیگر از اعضای هیئت منصفه بالقوه گفت:

من در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کردم. “من پول از دست دادم.”

یکی از اعضای هیئت منصفه گفت که مطمئن نیست می تواند در مورد ارزهای دیجیتال بی طرف باشد یا خیر: “از زمانی که متوجه شدم نسبت به آن احساس منفی داشته ام.” او بعداً از جمع اعضای هیئت منصفه بالقوه کنار گذاشته شد.

یکی دیگر از اعضای هیئت منصفه حتی از قاضی پرسید که آیا بانکمن-فرید باید مجازات شود و قاضی پاسخ داد:

ما در عرض یکی دو دقیقه به آن خواهیم رسید و پاسخ من کافی خواهد بود. آیا کسی هست که مجازات دادگاه را قبول نکند؟ هيچ كس.”

قاضی کاپلان در پایان جلسه گفت: “ما اکنون تعداد کافی 50 هیئت منصفه واجد شرایط داریم.” وی افزود: در مجموع 18 نفر شامل 12 هیئت منصفه و 6 نفر علی البدل انتخاب می شوند.

وی افزود: روز بعد (14 مهر) به هر هیئت منصفه یک میکروفون داده می شود تا یک دقیقه صحبت کند. وی در پایان گفت: سپس وکلا تشکیل جلسه داده و انتخاب نهایی انجام خواهد شد.

شاهدان دادسرا

یک دستیار وکیل ایالات متحده فهرستی از شاهدان احتمالی دادستان را خواند. این افراد شامل مدیران سابق شرکت مانند کارولین الیسون، گری وانگ، نیشاد سینگ، راین میلر، کنستانس وانگ، اعضای خانواده جو بنکمن و باربارا فرید و حتی برخی از نام‌های مورد انتظار مانند آنتونی اسکاراموچی بودند.

بسیاری از مؤسسات نیز فهرست شدند، از جمله Jane Street Capital، Sequoia Capital، BlockFi، Genesis، Ontario Teachers’ Pension Plan، Binance، Nexo، Guarding Against Pandemics (سازمان غیرانتفاعی برادر SBF) و Voyager Digital.

آزمایشی شش هفته ای انتظار می رود

قاضی کاپلان خاطرنشان کرد که انتظار می رود این جلسه تقریباً 6 هفته طول بکشد، اما می تواند در زمان بسیار کوتاه تری به پایان برسد.

مرتبط با: سام بنکمن-فرید در زندان چه می کرد؟

با این حال، در پایان روز، او نتوانست هیئت منصفه را متقاعد کند. کاپلان پیش‌بینی کرد که این کار تا صبح روز 4 اکتبر تکمیل می‌شود و پس از آن انتظار می‌رود که هر دو طرف بیانیه‌های افتتاحیه حدود 90 دقیقه را ارائه کنند.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید