نرخ های بهره بسیار بالا دقیقا همان چیزی است که بازار کریپتو به آن نیاز دارد


ما دیگر نمی‌توانیم برای حمایت از سرمایه‌گذاری‌هایمان به بانک‌های مرکزی تکیه کنیم، این به معنای یادگیری مراقبت از سلامت شرکت‌ها و محصولاتی است که در آنها سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

تصمیم کمیته بازار آزاد فدرال رزرو در مورد نرخ بهره در ماه سپتامبر کاملاً مورد انتظار بود. FOMC نرخ بهره را در سطح فعلی 5.25% تا 5.5% نگه داشت. همچنین همانطور که انتظار می رفت، کمیته اعلام کرد که افزایش نرخ بهره دیگری ممکن است در سال جاری رخ دهد. رئیس جروم پاول – طبق معمول – در کنفرانس مطبوعاتی خود در 20 سپتامبر تاکید کرد که بازگشت تورم به هدف 2 درصدی فدرال رزرو “نه” است. خیلی خوب بود.”

اما آنچه شگفت‌انگیزتر بود این بود که فدرال رزرو پیش‌بینی بلندمدت خود را برای نرخ وجوه فدرال افزایش داد. آنها این پیش بینی را در حال حاضر 5.1 درصد تا پایان سال 2024 می بینند – بالاتر از پیش بینی 4.6 درصد در ژوئن – قبل از اینکه تا پایان سال 2025 به 3.9 درصد و در پایان سال 2026 به 2.9 درصد کاهش یابد. این ارقام به طور قابل توجهی بالاتر از برآوردهای قبلی است و به سناریوی “بالاتر برای مدت طولانی” برای نرخ های بهره آمریکا اشاره می کند که بسیاری از فعالان بازار انتظار آن را ندارند.

بنابراین، مدت کوتاهی پس از اعلام، شاهد کاهش اندکی بازارها بودیم، به طوری که S&P 500 0.80% کاهش یافت و پس از آن NASDAQ 1.28% سقوط کرد. این کاهش بزرگی برای شاخص های سرفصل است. بازارهای ارزهای دیجیتال نیز واکنش منفی نشان دادند. بیت کوین (BTC) به کمتر از 27000 دلار سقوط کرد، در حالی که اتر (ETH) مدت کوتاهی پس از پایان کنفرانس مطبوعاتی پاول تقریباً 2٪ کاهش یافت و به کمی بیش از 1600 دلار رسید.

مرتبط با: ماینرهای بیت کوین چگونه می توانند از بازار متخاصم و نصف شدن سال 2024 جان سالم به در ببرند؟

در نتیجه، داده ها نشان می دهد که اقتصاد ایالات متحده به وضعیتی بازگشته است که از قبل از بحران مالی 2008-2009 شاهد آن نبوده ایم، جایی که رشد اقتصادی و تورم نسبتاً ثابت مانده است. در این دنیای قدیمی تعجب آور نیست که میانگین نرخ بهره سه ساله در ایالات متحده حدود 4٪ باشد و همچنین تعجب آور نیست اگر تورم سالانه بیش از 2٪ باشد.

مشکل این است که سرمایه گذاران به بانک های مرکزی وابسته شده اند که پول سریع و رایگان را به اقتصاد ما برای مبارزه با بحران های همزمان پمپ می کنند. به‌عنوان سرمایه‌گذار، اکنون در ذهنیتی هستیم که رشد اقتصادی قوی و تورم پایدار به عنوان خبر بد تعبیر می‌شود و به نظر می‌رسد بازارهای ارزهای دیجیتال نیز همین احساس را دارند. این امر به ویژه با توجه به اینکه بیت کوین در طول بحران مالی با انتقاد مستقیم از تصمیمات سیاست پولی ضعیف فدرال رزرو، بانک انگلستان و دیگران تاسیس شد، جالب است.

نرخ وجوه فدرال از ژانویه 2000 تا اوت 2023. منبع: شورای حکام سیستم فدرال رزرو.

آنچه اکنون مشخص است این است که نمی‌توانیم به بانک‌های مرکزی برای تامین تعهدات سرمایه‌گذاری خود متکی باشیم. در عوض، ما باید بیشتر بر سلامت واقعی شرکت‌ها و مزایا، محصولات و خدماتی که به مشتریان خود ارائه می‌کنند تمرکز کنیم. در دنیای کریپتو، ما باید به دقت روی دوام اکوسیستم کریپتو و آنچه که می تواند به عنوان یک بازار مالی جایگزین یا مکمل به کاربران خود ارائه دهد، تمرکز کنیم.

در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت، البته، همه ما منتظر تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در مورد انبوهی از برنامه‌های ETF بیت کوین هستیم که روی میز آن نشسته است. توسط بزرگترین مدیران دارایی جهان.

مرتبط با: اگر وزارت دادگستری بایننس را هدف قرار دهد بیت کوین چه خواهد کرد؟

فرانکلین تمپلتون، یکی از قدیمی‌ترین مدیران دارایی در ایالات متحده، به BlackRock، Fidelity، Invesco و دیگران در رقابت برای راه‌اندازی یک صندوق سرمایه‌گذاری انبوه برای بزرگترین ارز دیجیتال جهان پیوسته است. اگر حتی یکی از این موارد تأیید شود، واقعاً نشان‌دهنده ورود بیت‌کوین به تالار شهرت در میان دارایی‌های جهانی خواهد بود و می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این ارز دیجیتال به عنوان یک سرمایه‌گذاری جایگزین در بازار صعودی آینده، به پرتفوی‌ها در سراسر جهان بپیوندد. اگر SEC یک غول صنعت را بر دیگری ترجیح دهد، می‌توانیم مهمانی‌های شام ناخوشایند زیادی را در Upper East Side پیش‌بینی کنیم.

اگر SEC هیچ یک از این برنامه ها را تایید نکند و به شکل آن پایبند باشد، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دارایی های حاشیه ای باقی خواهند ماند. این بدان معنا نیست که آنها محرک‌های قیمت جدیدی پیدا نخواهند کرد و به بالاترین سطح قبلی خود بازخواهند گشت. اما تا زمانی که این مشکل به هر طریقی حل نشود، قطعاً شاهد تحرک زیادی در بازارهای رمزنگاری نخواهیم بود.

به همین ترتیب، تصمیم FOMC و نظرات پاول نشان می دهد که در آینده نزدیک شاهد هیجان چندانی در بخش اقتصاد کلان نخواهیم بود. اما اگر اقتصاد ایالات متحده و جهان به چیزی شبیه به حالت عادی قدیمی بازگردند – منطقه ای که برای هر سرمایه گذار زیر 40 سال ناآشنا است – این دقیقا همان چیزی است که جهان و حتی بازارهای ارزهای دیجیتال به آن نیاز دارند.

لوکاس کیلی او مدیر ارشد سرمایه گذاری Yield App است که در آنجا بر تخصیص سبد سرمایه گذاری نظارت می کند و گسترش مجموعه متنوعی از محصولات سرمایه گذاری را رهبری می کند. او قبلاً مدیر ارشد سرمایه گذاری در مدیریت دارایی دیجینکس و یک تاجر ارشد و مدیر عامل در Credit Suisse در هنگ کنگ بود که در آنجا تجارت QIS و Structured Derivatives را رهبری می کرد. او همچنین رئیس مشتقات عجیب و غریب در UBS در استرالیا بود.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Lucas Kiely

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید