هستر پیرس علیه تصمیم تحریم LBRY صحبت می کند: “بازار می توانست تصمیم بگیرد”


کمیسر SEC گفت که اقدامات تنظیم کننده “گروهی از کارآفرینان را وادار کرد تا آنچه را که ساخته بودند کنار بگذارند” و LBRY برنامه های خود را برای توقف فعالیت در ماه اکتبر اعلام کرد.

هستر پیرس از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نظر مخالفی در مورد شکایت تنظیم کننده علیه شرکت بلاک چین LBRY صادر کرده است.

پیرس در بیانیه‌ای در 27 اکتبر گفت که پس از اقدام اجرایی SEC علیه LBRY در مارس 2021 احساس “دوسوگرا” می‌کند. در نوامبر 2022، یک قاضی به نفع SEC رای داد و بیان کرد که توکن LBC این شرکت یک اوراق بهادار است. اگرچه LBRY به این تصمیم اعتراض کرد، اما این شرکت در ماه اکتبر اعلام کرد که قصد دارد تعطیل شود و به دلیل هزینه های قانونی میلیون ها دلار بدهی دارد.

پیرس گفت: “این مورد خودسرانه و عواقب واقعی رویکرد نادرست مبتنی بر اجرای قانون در مورد ارزهای دیجیتال را نشان می دهد.”

به گفته پیرس، شکایت SEC علیه LBRY با توجه به اینکه هیچ شواهدی مبنی بر تقلب وجود نداشت و این شرکت رویکردی محافظه‌کارانه نسبت به دارایی‌های دیجیتال در مقایسه با سایر پروژه‌های رمزنگاری داشت، «غافلگیرکننده» بود. کمیسر SEC پیشنهاد کرد که هیچ مسیر روشنی برای پروژه‌ای مانند LBRY وجود ندارد که بتواند با تنظیم‌کننده ثبت نام کند و اگر می‌توانست این کار را انجام دهد «تلاش مفیدی نبود».

“[T]پیرس گفت: «کمیسیون رویکردی بسیار سختگیرانه در این مورد اتخاذ کرد. به عنوان مثال، پس از برنده شدن در قضاوت خلاصه، کمیسیون به دنبال تسکین 44 میلیون دلاری بود و استدلال کرد که پیشنهاد LBRY برای سوزاندن تمام توکن‌هایش تضمین کافی برای عدم نقض مقررات ثبت نام در آینده نیست. «راه‌حل‌هایی که کمیسیون به‌دنبال آن بود، با هر آسیبی کاملاً نامتناسب بود».

او اضافه کرد:

«زمان و منابعی که ما برای این پرونده صرف کردیم، می‌توانست به ایجاد یک چارچوب نظارتی قابل اجرا اختصاص داده شود که شرکت‌هایی مانند LBRY بتوانند از آن پیروی کنند. سپس بازار می تواند سرنوشت LBRY را تعیین کند.

پیرس گفت: «اقدام کمیسیون گروهی از کارآفرینان را مجبور کرد ساختمانی را که ساخته بودند رها کنند. “پاسخ نامتناسب ما در این مورد، مردم را از امتحان فناوری بلاک چین باز می دارد.”

مرتبط با: SEC جریمه 22 میلیون دلاری علیه LBRY را اصلاح کرد و در عوض 111 هزار دلار را طلب کرد

پیرس در پرونده‌های اجرایی مربوط به رمزارزها، صدای مخالف مکرر در SEC بوده است. او در ماه سپتامبر به کوین تلگراف گفت که شرکت های رمزنگاری نباید از تلاش برای فعالیت در ایالات متحده دست بکشند، اما اضافه کرد که او معتقد است که کمیسیون در یافتن راه حلی برای چارچوب نظارتی «خیلی عقب مانده است».

گری جنسلر، که ریاست SEC را بر عهده دارد، مکرراً از شرکت‌های رمزنگاری خواسته است که با رگولاتور «بیایند و صحبت کنند» تا از اقدامات اجرایی احتمالی اجتناب کنند. رگولاتور تاکنون شکایت هایی را علیه صرافی های رمزنگاری Binance و Coinbase و همچنین بسیاری از شرکت های دیگر در این فضا تنظیم کرده است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید