هش کردن: نمونه ای برای رسانه های اجتماعی Web3 و آیا Friend.tech یک امنیت است؟


رایان لی، یکی از بنیانگذاران CyberConnect، معتقد است سازندگانی که می خواهند محتوایشان برای همیشه زنده بماند، پلتفرم های رسانه اجتماعی Web2 را برای جایگزین های Web3 کنار می گذارند.

صنعت Web3 به ماموریت خود برای ایجاد اختلال در شبکه جهانی وب ادامه می دهد و رسانه های اجتماعی یکی از اهداف اصلی آن هستند. در قسمت 34 کوین تلگراف دریابیدمجری Elisha Owusu Akyaw با رایان لی، یکی از بنیانگذاران CyberConnect درباره مفهوم رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز مصاحبه می کند.

لی فصل را با توضیح منطق پشت ساخت پلتفرم های رسانه های اجتماعی که بر روی بلاک چین اجرا می شوند، آغاز می کند. لی خاطرنشان می‌کند که پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی Web3 به سازندگان این اطمینان را می‌دهند که بر خلاف پلتفرم‌های سنتی، زمانی که پلتفرم رشد می‌کند یا تمرکز خود را به درآمد تبلیغاتی تغییر می‌دهد، رها نمی‌شوند. این ویژگی بر روی یک سیستم مالی غیرمتمرکز ساخته شده است، و ماهیت سوداگرانه فضا یک مورد قوی برای Social Fi ایجاد می کند.

لی همچنین به‌روزرسانی‌های برجسته در سال‌های اخیر را برجسته کرد نور بر برنامه های غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی ریخته می شود. پیشرفت‌هایی مانند افزودن انتزاع حساب توسط CyberConnect و روش‌های جدید بازی‌سازی برای افزایش تعامل در پلتفرم‌های SocialFi، هیجان خاصی را در صنعت ایجاد کرده است.

یک پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز که اخیراً طوفان زیادی به خود گرفته است Friend.tech است. این پلتفرم پس از ثبت درآمد 10663 اتر (ETH) با ارزش کل بیش از 30000 ETH در کمتر از دو ماه، به پرکاربردترین برنامه غیرمتمرکز در شبکه Base Coinbase تبدیل شده است. علیرغم رشد، این پلتفرم منتقدان را به خود جلب کرد و لی نظر جالبی در مورد این پلتفرم به اشتراک گذاشت و آن را به عنوان یک امنیت توصیف کرد:

اما وقتی می‌گویید این یک اوراق بهادار است، می‌توانم بگویم که می‌تواند به این دلیل باشد که قیمت یک کلید در برابر یک منحنی نبرد معامله می‌شود، اما نه منحنی دیگر.»

فراتر از رسانه‌های اجتماعی غیرمتمرکز، Owusu Akyaw و Li درباره اینکه چگونه تغییرات اخیر در پلتفرم‌های اصلی مانند Meta و X (توئیتر سابق) بر پذیرش تأثیر می‌گذارند، بحث کردند. لی توضیح می دهد که استراتژی جدید کسب درآمد X و آزمایش به ظاهر ناموفق متا با Threads می تواند پذیرش رسانه های اجتماعی Web3 را تسریع کند. به گفته یکی از بنیانگذاران CyberConnect، کاربران احتمالاً به دلیل ویژگی واحدی که دوست دارند و به دلیل زیرساختی که پیدا کرده اند، اقدام می کنند.

قسمت آخر رو گوش کن دریابید با رایان لی، بنیانگذار CyberConnect در Spotify، Apple Podcasts، Google Podcasts یا TuneIn. همچنین می‌توانید کاتالوگ کامل پادکست‌های آموزنده Cointelegraph را در صفحه پادکست‌های Cointelegraph مرور کنید.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Elisha Owusu Akyaw

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید