Hashdex در حال مذاکره با SEC برای درخواست ETF بیت کوین نقطه ای است


مدیر دارایی Hashdex اخیراً با SEC ایالات متحده ملاقات کرد تا به نگرانی های تنظیم کننده در مورد برنامه بیت کوین ETF نقطه ای خود رسیدگی کند.

مدیر دارایی Hashdex اخیراً جلسه‌ای با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده برگزار کرده است تا نگرانی‌های تنظیم‌کننده در مورد درخواست آن برای اجازه دادن به صندوق معامله‌شده در بورس اوراق بهادار Hashdex Bitcoin Futures (ETF) برای نگهداری بیت‌کوین لحظه‌ای را برطرف کند. یک منبع آگاه به کوین تلگراف گفت.

بر اساس یادداشت منتشر شده توسط بخش معاملات بازار، این جلسه در 13 اکتبر با شش مقام SEC و نمایندگانی از Hashdex، NYSE Arca، Tidal Financial Group و شرکت حقوقی K&L Gates برگزار شد.

در این جلسه، Hashdex مکانیسم خود را ارائه کرد که به بیت کوین (BTC) اجازه خرید، فروش و نگهداری در ETF بورس کالای شیکاگو (CME) که توسط کمیسیون معاملات آتی کالا تنظیم می‌شود، می‌دهد.

برنامه Hashdex با سایر برنامه‌های بیت‌کوین نقطه‌ای متفاوت است، زیرا توافقنامه اشتراک نگهبانی با صرافی رمزارز Coinbase ندارد. بر اساس یک پرونده SEC که در اواخر آگوست توسط NYSE Arca ارسال شد، Hashdex در عوض پیشنهاد خرید بیت‌کوین نقطه‌ای را از صرافی‌های فیزیکی در بازار CME دارد، بنابراین برای معاملات کاملاً به قیمت‌گذاری CME وابسته می‌شود.

ارائه به اشتراک گذاشته شده با مقامات SEC در جلسه این ماه نشان می دهد که این استراتژی همچنین بر اساس سفارش Teucrium کمیسیون ساخته شده است، که بیان می کند که بازار آتی بیت کوین به اندازه کافی برای حمایت از محصولات مالی که به دنبال قرار گرفتن در معرض BTC هستند، پیشرفته است.

به‌عنوان گام بعدی، SEC ممکن است قبل از مهلت ارسال پرونده در 17 نوامبر به دنبال اطلاعات بیشتر باشد.

تصویری از ارائه Hashdex به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده. منبع: SEC

Hashdex ادعا می کند که بیش از 380 میلیون دلار دارایی تحت مدیریت و 14 محصول قابل مبادله (ETP) در هفت کشور دارد. ETP نوعی ابزار سرمایه گذاری است که توسط رمز ارز پشتیبانی می شود.

SEC ETF آتی بیت کوین Hashdex را در آوریل 2022 تأیید کرد. این محصول از سپتامبر سال گذشته در NYSE Arca فهرست شده است. اگر تغییر قانون تایید شود، ETF همچنین می‌تواند بیت کوین را نگه دارد.

چندین مدیر دارایی اصلی در حال رقابت برای فهرست کردن اولین ETF بیت کوین در ایالات متحده هستند. به گفته اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، پیشنهاد ETF بلک راک اخیراً در شرکت سپرده گذاری اعتماد و تسویه حساب (DTCC) فهرست شده است، که نشان می دهد ممکن است تایید در راه باشد.

این منبع گفت: “اجماع فعلی این است که SEC تمام ETF های لحظه ای را ظرف سه ماه تایید می کند.”

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید