Hashdex با استراتژی منحصر به فرد به مسابقه ETF بیت کوین می پیوندد


رویکرد Hashdex با برنامه‌های اخیر متفاوت است زیرا کوین‌بیس به توافق‌نامه اشتراک نگهبانی محدود نمی‌شود و ترجیح می‌دهد بیت‌کوین نقطه‌ای را از صرافی‌های فیزیکی در بازار CME خریداری کند.

شرکت مدیریت دارایی های رمزنگاری Hashdex وارد رقابت ETF بیت کوین (BTC) در ایالات متحده شده است. این شرکت که به دلیل رهبری جهانی خود در مدیریت دارایی های کریپتو شناخته شده است، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای یک ETF آتی بیت کوین که بیت کوین واقعی را نگه می دارد، پرونده داده است.

صندوق‌های قابل معامله در بورس یا ETF، صندوق‌های سرمایه‌گذاری متقابل قابل مبادله با ارزش‌هایی هستند که از یک سبد پایه از دارایی‌ها مانند سهام، اوراق قرضه، کالاها و سایر ابزارهای مالی ناشی می‌شوند. به طور مشابه، ETF های بیت کوین ارزش بیت کوین و معاملات آن را در صرافی های سنتی به جای صرافی های رمزنگاری دنبال می کنند.

رویکرد Hashdex با برنامه‌های اخیر متفاوت است زیرا کوین‌بیس به توافق‌نامه اشتراک نگهبانی محدود نمی‌شود و ترجیح می‌دهد بیت‌کوین نقطه‌ای را از صرافی‌های فیزیکی در بازار CME خریداری کند. طبق بایگانی 19b-4 NYSE Arca در SEC ایالات متحده، Hashdex قصد دارد بیت کوین نقطه ای را در ETF آتی بیت کوین خود قرار دهد و با جایگزینی توکن DeFi با “ETF بیت کوین Hashdex” نام آن را تغییر دهد.

برخی از تحلیلگران و کارشناسان به اپلیکیشن منحصر به فرد بیت کوین ETF Hashdex پاسخ داده اند. جیمز سیفارت، تحلیلگر بلومبرگ، مشاهده شده که این استراتژی فقط شامل اجرای تراکنش های Clearing for Related Positions (EFRP) می شود. این امر مستلزم مبادله قراردادهای آتی با ریسک نقدی معادل است، در مقابل خرید مستقیم نقدی از صرافی ها.

جیمز سیفارت پیش‌بینی می‌کند که با توجه به فشار ناشی از شکایت Grayscale بر سر گری جنسلر، راه‌اندازی معاملات آتی اتریوم و مشارکت بلک راک در توافق‌نامه اشتراک‌گذاری حضانت کوین‌بیس، احتمال تایید SEC بیشتر خواهد بود.

مرتبط با: مدیر عامل سابق Binance.US به هیئت مدیره Hashdex می پیوندد

کارشناسان دیگر، از جمله Nate Geraci، رئیس فروشگاه ETF، سرمایه گذار Alistair Milne، و وکیل مالی Scott Johnsson، به ارائه متمایز بیت کوین ETF Hashdex پاسخ دادند. آنها معتقدند این ممکن است برخی از نگرانی های SEC در مورد دستکاری بازار بیت کوین و نقدینگی را کاهش دهد.

در حال حاضر، SEC و گری جنسلر بازخوردی در مورد پرونده های ETF بیت کوین، جریان ETF اتریوم و تایید احتمالی ETF بیت کوین در اواخر امسال ارائه نکرده اند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *