هکرها حساب توییتر بنیانگذار Uniswap را برای تبلیغ کلاهبرداری ربودند


حساب هیدن آدامز با انتشار توییتی بیش از 254000 فالوور خود را تشویق کرد تا روی یک پیوند مخرب کلیک کنند و به دروغ ادعا کرد که توکن های کاربران در معرض خطر هستند.

اعضای توییتر کریپتو به سرعت شناسایی و به دیگران درباره یک کلاهبرداری که توسط حساب در معرض خطر هیدن آدامز، بنیانگذار Uniswap انجام شده بود، هشدار دادند.

یک کانال Web3 Security Alert در تلگرام به دنبال کنندگان خود اطلاع داد که حساب توییتر آدامز در 20 جولای هک شده است. حساب بنیانگذار و مدیر عامل Uniswap توییتی را برای بیش از 254000 دنبال کننده خود منتشر کرد که در آن ادعا کرد که قرارداد Permit2 این پلتفرم تحت تأثیر یک سوء استفاده ناشناخته قرار گرفته است و توکن های کاربران در معرض خطر هستند و آنها را تشویق به کلیک بر روی یک پیوند مخرب کرد.

توییت 20 جولای که توسط هکرها از حساب توییتر هیدن آدامز، بنیانگذار Uniswap ارسال شده است. منبع: توییتر

اولین توییت کلاهبرداری تنها چند دقیقه قبل از حذف آن زنده بود، اما چندین توییت تقریباً یکسان نیز منتشر شد. در زمان انتشار، هنوز برای اکثر کاربران توییتر قابل مشاهده بود. Web3 Security Alert گزارش می دهد که آدامز از حساب های Metamask و Coinbase Wallet خود نیز مسدود شده است.

مرتبط با: 656 میلیون دلار در نیمه اول سال 2023 به دلیل هک کریپتو، کلاهبرداری و کشیدن فرش از دست رفت: گزارش

بازیگران بدی که از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای فریب کاربران از دارایی‌های رمزنگاری یا پول فیات استفاده می‌کنند چیز جدیدی نیست، اما کسانی که پشت این شرکت‌ها هستند سعی کرده‌اند تعداد و دفعات آنها را کاهش دهند. ایلان ماسک، مدیر اجرایی توییتر در اول جولای اعلام کرد که این پلتفرم به طور موقت تعطیل خواهد شد. محدود کننده تعداد پست هایی که کاربران مجاز به خواندن در روز به منظور “تشخیص و حذف ربات ها و سایر بازیگران بد” هستند.

در ۶ جولای، شرکت رسانه‌های اجتماعی متا Threads را راه‌اندازی کرد، یک اپلیکیشن میکروبلاگینگ که انتظار می‌رود رقیب توییتر باشد. در حالی که این پلتفرم در عرض چند روز به بیش از 100 میلیون کاربر افزایش یافته است، کلاهبرداران قبلاً پروژه‌های توکن غیرقابل تعویض جعلی را تبلیغ می‌کنند و دیگر شخصیت‌های Crypto Twitter را جعل می‌کنند.

مجله: از هر 10 فروش NFT، 4 مورد جعلی است: یاد بگیرید علائم تجارت شستشو را تشخیص دهید
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *