هکرهای پشت سرقت 41 میلیون دلاری سهام BNB و MATIC را با آخرین اقدام خود: CertiK منتقل کردند.


در مجموع، وجوهی به ارزش 4.8 میلیون دلار توسط هکر به بیت کوین و اکنون به Avalanche منتقل شد.

بر اساس گزارش شرکت امنیتی بلاک چین CertiK، هکرهای پشت سر هک ۴۱ میلیون دلاری ارز دیجیتال کازینو Stake، توکن های Polygon (MATIC) و بایننس کوین (BNB) به ارزش ۳۲۸،۰۰۰ میلیون دلار دیگر را پس از بهره برداری در ۴ سپتامبر منتقل کردند.

آخرین انتقال شامل 300 توکن BNB به ارزش تقریبی 61500 دلار به آدرس خارجی “0x695…” بود که سپس در ساعت 16:09 UTC در 11 سپتامبر به زنجیره بلوکی Avalanche مرتبط شدند.

520000 توکن MATIC به ارزش بیش از 266000 دلار نیز کشف و ضبط شد. متأثر، تحت تأثیر، دچار، مبتلا هفت ساعت تا بهمن در ساعت 07:18 UTC.

520000 MATIC و 300 BNB (مجموعاً 328000 دلار) به صندوق سرقت شده 4.5 میلیون دلاری مرتبط با بلاک چین بیت کوین (به شکل BTC) در 7 سپتامبر اضافه شد. بر اساس به شرکت امنیتی بلاک چین Arkham.

با این حال، کل 4.8 میلیون دلار منتقل شده تنها 1.2 درصد از کل 41 میلیون دلار سرقت شده از هکرها را نشان می دهد.

به نظر می رسد که هکر به کلید خصوصی زنجیره هوشمند بایننس Stake و کیف پول های داغ اتریوم برای انجام حمله در 4 سپتامبر دسترسی پیدا کرده است.

دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده معتقد است که گروه لازاروس کره شمالی پشت این سوء استفاده قرار دارد.

وجوه تخمینی از دست رفته از هک و کلاهبرداری بیش از یک میلیارد دلار است

با 41 میلیون دلار سرقت از Stake، بازیگران مخرب صنعت هزینه هک و کلاهبرداری ارزهای دیجیتال را تا سال 2023 به بیش از یک میلیارد دلار رساندند.

CertiK قبلاً این رقم را در پایان ماه اوت 997 میلیون دلار گزارش کرده بود، اما حملات متعدد در دو هفته گذشته این رقم را به بالای 1 میلیارد دلار رساند.

مرتبط با: CertiK یافته های کلاهبرداری را که ادعا می شود 1 میلیون دلار رمزنگاری سرقت کرده است، حذف می کند

در ماه سپتامبر، یک نهنگ ارز دیجیتال 24 میلیون دلار از اتر (ETH) را در یک حمله فیشینگ در 6 سپتامبر از دست داد و در 9 سپتامبر، ویتالیک بوترین او قربانی را به دام انداخت. کلاهبرداری توکن غیرقابل تعویض به مبلغ 691000 دلار.

این سه رویداد، رقم CertiK در ماه اوت را به حداقل 1.04 میلیارد دلار خواهد رساند.

سایر حوادث اخیر شامل برداشت سکه Pepe (PEPE) است که 13.2 میلیون دلار را به سرمایه گذاران بازگرداند، 7.3 میلیون دلار سوء استفاده از Exactly Protocol، و آسیب پذیری آشکار در Balancer که باعث زیان 2.1 میلیون دلاری شد.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در جعبه پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشم
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *