Gryphon Digital به دنبال رد پرونده Sphere 3D از دادگاه است


Gryphon Digital درخواست می کند که شکایت شریک سابق خود Sphere 3D در مورد انتقال تقلبی بیت کوین رد شود. به گفته گریفون، این حادثه به دلیل نقص امنیتی Sphere رخ داده است.

ماینر کریپتو، Gryphon Digital به دنبال اخراج از شکایت شریک سابق خود Sphere 3D به دلیل یک حمله کلاهبرداری که منجر به انتقال 26 بیت کوین (BTC) به یک آدرس جعلی شد، است.

طبق یک شکایت اولیه که توسط Sphere 3D در ماه آوریل ارائه شد، راب چانگ، مدیرعامل Gryphon ظاهراً 18 بیت کوین را به یک کلاهبردار که خود را به عنوان مدیر مالی Sphere 3D از طریق یک حمله جعلی در ژانویه منتقل کرده است. هشت بیت کوین دیگر در عرض چند روز به همان آدرس ارسال شد که در آن زمان در مجموع بیش از 500000 دلار ضرر داشت.

با این حال، Gryphon ادعا می کند که Sphere قربانی “سهل انگاری شدید” است که باعث شده یک بازیگر مخرب به سیستم رایانه Sphere دسترسی پیدا کند، ایمیل های جعلی را از دامنه آن ارسال کند و ارز دیجیتال Gryphon را که برای Sphere در نظر گرفته شده بود برای مهاجم ارسال کند.

در اسناد دادگاهی که در 18 آگوست ثبت شد، آمده است: “بی دقتی کامل و مطلق Sphere در مورد حفاظت، امنیت و کنترل سیستم های فناوری خود باعث شد که Gryphon به ارزش 500000 دلار بیت کوین برای عامل تهدید دشمن ارسال کند و Gryphon نتوانست آن را بازیابی کند.”

شکایت Gryphon Digital علیه Sphere 3D در 18 اوت. منبع: دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک.

حمله جعل زمانی است که یک هکر وانمود می کند که یک موجودیت قابل اعتماد است تا یک سیستم یا کاربر را فریب دهد. این نوع کلاهبرداری می تواند در پلتفرم های مختلفی مانند آدرس ایمیل یا IP اتفاق بیفتد. هدف معمولاً دسترسی غیرمجاز، سرقت داده یا هدایت مجدد فعالیت مخرب است.

پاتریشیا ترومپیتر، مدیر عامل Sphere 3D، پیشتر در این پرونده گفت: «گریفون دارایی های شرکت را در معرض خطر جدی قرار داده و عمداً وظایف قراردادی آن را نقض کرده است.

علاوه بر رد ادعاهای مربوط به انتقال دارایی ها، Gryphon از Sphere 3D به دلیل نقض قرارداد، سهل انگاری و افترا شکایت کرد. این دعوا آخرین مرحله شراکتی است که در آگوست 2021 با Gryphon آغاز شد که بر “عملیات استخراج رمزنگاری” Sphere 3D نظارت دارد. در آن زمان، این دو شرکت قصد داشتند تحت نام تجاری گریفون ادغام شوند. با این حال، این برنامه ها به سرعت از بین رفت و آنها ادغام را در آوریل 2022 متوقف کردند و ادعا کردند که این یک تصمیم متقابل است.

کوین تلگراف با Sphere 3D تماس گرفت اما پاسخی فوری دریافت نکرد.

مجله: بیت کوین به ارزش 3.4 میلیارد دلار در جعبه پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشم


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *