یونان کمیته مشورتی هوش مصنوعی را برای ایجاد استراتژی ملی ایجاد می کند


نخست وزیر یونان کمیته مشورتی هوش مصنوعی متشکل از برخی از برترین متخصصان فناوری، اخلاق و علم این کشور ایجاد کرده است.

کریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان در 19 اکتبر از ایجاد یک کمیته مشورتی برای ایجاد یک استراتژی ملی برای هوش مصنوعی (AI) در یونان خبر داد.

دولت یونان گفت که “سرعت فزاینده نمایی” توسعه هوش مصنوعی ضرورت ایجاد یک کمیته مشورتی را برای گزارش به نخست وزیر این کشور ایجاد کرده است. هدف این کمیته آماده سازی یونان برای پیشرفت ها و کاربردهای فناوری است.

میتسوتاکیس در مورد ایجاد این کمیسیون گفت که پذیرش فناوری باید قبل از تبدیل شدن به یک واقعیت روزمره سازماندهی شود. او گفت: «این مربوط به امروز است، نه آینده.

ریاست این کمیسیون بر عهده کنستانتینوس دااسکالاکیس، استاد علوم کامپیوتر در MIT خواهد بود و متشکل از متخصصان در زمینه های مرتبط مانند فناوری، اخلاق، حقوق و علم خواهد بود. همچنین شامل محققان و دانشمندان یونانی می شود که بخشی از دیاسپورا هستند که در خارج از یونان زندگی می کنند.

داسکالاکیس در مورد این ابتکار گفت:

ما به طور هماهنگ کار خواهیم کرد تا یونان بتواند به عضویت طرح های بین المللی در زمینه هوش مصنوعی که در چارچوب سازمان بین المللی هوش مصنوعی توسعه یافته است، شود.

مرتبط با: دستگاه های خودپرداز بیت کوین در یونان در طول فصل توریستی که رکوردشکن است چگونه کار می کنند؟

یکی از اجزای مرکزی کمیته مشورتی نیز تدوین توصیه‌های سیاستی و ایجاد دستورالعمل‌هایی برای استراتژی بلندمدت ملی خواهد بود.

بر اساس این اطلاعیه، استراتژی هوش مصنوعی شامل در نظر گرفتن تأثیر آن بر اقتصاد و جامعه، بهبود بهره‌وری، تقویت نوآوری و تقویت زیرساخت‌های محلی و موارد دیگر خواهد بود.

یونان یکی از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا است که مشمول قانون آینده اتحادیه اروپا درباره هوش مصنوعی خواهد بود.

در اوایل ماه اکتبر، مقامات اتحادیه اروپا گفتند که در حال بررسی مقررات محدودکننده‌تر برای مدل‌های هوش مصنوعی بزرگ مانند ChatGPT OpenAI و Llama 2 متا هستند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید