حقوقدانان مقیاس خاکستری به SEC اجازه می دهد تا وسیله سرمایه گذاری سهام نوسان برای ETF را مجاز کند


طبق Grayscale، ETF سهام نوسانات، محصولی «حتی خطرناک‌تر» از ETF‌های آتی بیت‌کوین بود، که نشان می‌دهد SEC باید به ETF رمزنگاری نقطه‌ای اجازه دهد تا تجارت را آغاز کند.

مدیر دارایی های دیجیتال Grayscale در شکایت خود در خصوص رد یک صندوق نقدی معامله شده در بورس بیت کوین (ETF) نامه ای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نوشته است و به سابقه احتمالی برای پیشبرد پرونده خود اشاره کرده است.

در نامه‌ای به تاریخ 10 ژوئیه، تیم حقوقی گری اسکیل به دادگاه استیناف ناحیه کلمبیا ایالات متحده اطلاع داد که ETF آتی بیت کوین (BTC) دارای اهرمی از سوی Volatility Shares Trust فهرست شده است. این وسیله سرمایه گذاری ارز دیجیتال در 27 ژوئن بدون مداخله SEC که تا کنون هیچ ETF رمزنگاری نقطه ای را تایید نکرده است، اما آنهایی را که به معاملات آتی بیت کوین مرتبط هستند، آغاز کرد.

بر اساس Grayscale، ETF سهام نوسانات، یک راه ممکن برای SEC برای تایید پیشنهاد خود ارائه می‌کند و سرمایه‌گذاران را در معرض یک «محصول سرمایه‌گذاری حتی پرخطرتر» از ETF‌های آتی BTC قرار می‌دهد. مدیر دارایی در ژوئن 2022 پس از اینکه SEC درخواست آن را برای تبدیل Grayscale Bitcoin Trust به بیت کوین ETF نقطه ای رد کرد، درخواست تجدید نظر قانونی علیه کمیسیون ارائه کرد.

گری اسکیل گفت: «این واقعیت که کمیسیون به یک ETP آتی بیت کوین اهرمی اجازه می دهد تجارت را آغاز کند، نشان می دهد که کمیسیون به رفتار خودسرانه با ETP های بیت کوین نقطه ای متفاوت از معاملات آتی بیت کوین ادامه می دهد. بنابراین، ETF استراتژی ۲ برابری بیت کوین نسبت به ETP بیت کوین نقطه ای پیشنهاد شده توسط Grayscale بیشتر در معرض ریسک بازار بیت کوین قرار دارد.

مرتبط با: چرا تایید ETF بیت کوین مهم است؟

این نامه افزود:

تنها راه برای از بین بردن رفتار نابرابر کمیسیون با ETP های مبتنی بر بیت کوین، اجازه دادن به ETP های پیشنهادی بیت کوین نقطه ای مانند Grayscale برای شروع تجارت است.

چندین شرکت، از جمله بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان، BlackRock و ARK Investment Management، برای ETF های رمزنگاری نقطه ای به SEC پرونده داده اند. پس از گزارش ژوئن که در آن مقامات SEC ادعا کردند که پرونده‌های ETF کریپتو “روشن و جامع” نیستند، برخی پرونده‌ها مجدداً تکمیل شدند تا Coinbase صرافی رمزنگاری را به عنوان شریک نظارتی شامل شود.

مجله: SEC پرونده های ETF را ناکافی می داند، Binance شریک یورو را از دست می دهد و اخبار دیگر: Hodler’s Digest، 25 ژوئن – 1 ژوئیه
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *