با تأیید ETF بیت کوین، تخفیف GBTC در مقیاس خاکستری به 16٪ کاهش می یابد


برخی از تحلیلگران می گویند که تخفیف GBTC با کاهش قیمت سرمایه گذاران در تایید SEC از چندین برنامه معلق بیت کوین ETF در حال کاهش است.

ابزار سرمایه گذاری بیت کوین Grayscale، Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)، با کمترین تخفیف خود در تقریباً دو سال اخیر معامله می شود زیرا ETF های بیت کوین نقطه ای به سمت تأیید بالقوه در ایالات متحده حرکت می کنند.

آخرین داده های YCharts نشان می دهد که تخفیف GBTC به ارزش خالص دارایی بیت کوین (NAV) تا 13 اکتبر به 15.87٪ کاهش یافته است.

تخفیف به ارزش خالص دارایی (NAV) درصدی است که مقداری را اندازه می‌گیرد که صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یا ETF کمتر از ارزش خالص دارایی خود معامله می‌کند. این معیار برای ردیابی میزان معامله یک اوراق بهادار از ارزش ذاتی آن استفاده می شود.

داده‌ها نشان می‌دهند که تخفیف GBTC زمانی که BlackRock و بسیاری از موسسات مالی دیگر درخواست‌های بیت‌کوین ETF را در اواسط ژوئن ثبت کردند، شروع به کاهش کرد و تخفیف از 44 درصد در 15 ژوئن به 26.7 درصد در 5 جولای کاهش یافت. از آن زمان، این رقم همچنان در حال افزایش است. محدود، تنگ.

نمودار تخفیف NAV GBTC در 12 ماه گذشته. منبع: YCharts

به گفته CoinGecko، آخرین تخفیف GBTC در اوایل دسامبر 2021 در سطح مشابهی بود. تنها یک ماه پس از آن که بیت کوین در 10 نوامبر به بالاترین قیمت خود یعنی 69000 دلار رسید.

الیور ولز، مدافع بیت کوین معتقد است که بازار تا پایان سال به صورت نقدی ETF بیت کوین قیمت گذاری می کند.

تحلیلگران دیگر، مانند لایل پرات، سرمایه گذار ارزهای دیجیتال، معتقدند که تخفیف GBTC طی یکی دو هفته آینده با نزدیک شدن به تایید ETF بیت کوین به “تبخیر” ادامه خواهد داد.

گزارش‌ها حاکی از آن بود که SEC در تاریخ 13 اکتبر نسبت به تصمیم Grayscale تجدیدنظر نخواهد کرد، و این امر باعث شد تا جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ، در پستی در 13 اکتبر، تاییدیه‌های ETF بیت‌کوین را “معامله انجام شده” خواند.

مرتبط با: مدیر عامل لجر – برنامه های ETF روایت بیت کوین را یک شبه تغییر دادند

طبق گزارشات، Grayscale در 15 اکتبر بیانیه ای صادر کرد که در آن اظهار داشت که مهلت 45 روزه SEC برای جلسه استماع گذشته است، به این معنی که دادگاه “مجوز نهایی” خود را ظرف هفت روز تقویمی صادر خواهد کرد.

این شرکت گفت: “تیم Grayscale از نظر عملیاتی آماده تبدیل GBTC به ETF پس از تایید SEC است و ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن اطلاعات بیشتر در اسرع وقت هستیم.”

Cointelegraph برای اظهار نظر با Grayscale تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید