فایل‌های مقیاس خاکستری برای Ether Futures ETF جدید: رسمی


Grayscale اولین دو قرارداد آتی اتریوم خود را در سال 2021 راه اندازی کرد و اکنون قصد دارد ETF جدید Grayscale Ethereum Futures Trust را راه اندازی کند.

شرکت سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال Grayscale جدیدترین شرکتی است که برای یک صندوق جدید مبادله آتی اتریوم (ETF) در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ثبت نام کرده است.

در 19 سپتامبر، Grayscale رسماً سهام Grayscale Ethereum Futures Trust (ETH) ETF را بر اساس قانون 8.200-E Arca بورس نیویورک (NYSE) پیشنهاد داد.

این پیشنهاد با مفاد قانون بورس اوراق بهادار سال 1934 و تغییر قوانین ارائه شده توسط NYSE در SEC مطابقت دارد. ETF توسط Grayscale Advisors مدیریت می شود که در پرونده به عنوان “حامی مالی” نیز نامیده می شود.

در این سند آمده است: “اسپانسر در حال ثبت نام به عنوان اپراتور استخر کالا در کمیسیون معاملات آتی کالا است و در حال عضویت در انجمن ملی آتی است.” همچنین بیان شده است که Grayscale Advisors Videnct Advisory را به عنوان مشاور فرعی برای خدمت به عنوان مشاور تجارت کالا در بنیاد استخدام کرده است.

در این پرونده، Grayscale Ethereum Futures Trust قصد دارد دارایی‌های خود را در قراردادهای آتی اتر “با مشخصات انقضای تقریباً ثابت” حفظ کند و اضافه کرد که “هرگز تا زمان تسویه نقدی موقعیت‌های آتی را نخواهد داشت.”

در بایگانی آمده است که ماهیت قراردادهای آتی اتر در ETF نیازی به اعتماد برای استفاده از نگهبان اتر ندارد و افزود:

“تراست یک مقدار حاشیه اولیه را برای شروع یک موقعیت باز در قراردادهای آتی سپرده گذاری می کند. سپرده حاشیه مانند یک اوراق قرضه عملکرد نقدی است. به تضمین عملکرد قراردادهای آتی که سرمایه گذار می خرد یا می فروشد کمک می کند.”

آخرین بایگانی نشان می‌دهد که Grayscale در حال حاضر دو قرارداد آتی اتریوم ارائه می‌کند، یکی نشان دهنده 50 اتر و به عنوان “قراردادهای ETH” و دیگری نشان دهنده 0.1 اتر و به عنوان قراردادهای Micro Ether Futures یا MET شناخته می‌شود.

مرتبط با: Grayscale رسما توکن های PoW اتریوم را پس از ادغام کنار گذاشت

قراردادهای ETH در 8 فوریه 2021 در پلت فرم معاملاتی Globex بورس کالای شیکاگو (CME) با نماد “ETH” شروع به معامله کردند و به صورت نقدی به دلار آمریکا تسویه می شوند. معاملات قراردادهای MET در پلتفرم معاملاتی CME Globex در 6 دسامبر 2021 با نماد “MET” آغاز شد و به صورت نقدی به دلار آمریکا تسویه می شود.

این خبر تنها چند هفته پس از آن منتشر شد که شرکت مدیریت دارایی دیجیتال Valkyrie در اواسط آگوست برای ETF آتی اتر در SEC ثبت نام کرد، پس از آن که ده ها شرکت دیگر برای ETF های آتی ETH ثبت نام کردند. در 17 آگوست، بلومبرگ گزارش داد که SEC در حال آماده شدن برای اجازه دادن به اولین ETF های مبتنی بر معاملات آتی اتر است که منجر به خوش بینی زیادی در بازار اتریوم شد.

در ماه گذشته، Grayscale در تلاش برای تبدیل Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به صندوق بیت کوین قابل معامله در بورس (ETF) یک پیروزی بزرگ، هرچند جزئی، در برابر SEC به دست آورد. SEC درخواست GBTC را رد کرد و Grayscale متعاقبا شکایت کرد. دادگاه استیناف حکم داد تا دادخواست گری اسکیل را برای بررسی اجابت کند و تصمیم SEC مبنی بر رد درخواست فهرست GBTC را لغو کند. اگرچه این پیروزی تضمینی برای فهرست شدن نهایی ETF بیت کوین نقطه خاکستری نبود، اما همچنان با اشتیاق مورد استقبال جامعه قرار گرفت.

مجله: DeFi Dad، Hall of Flame: اتریوم “به طرز تاسف باری کم ارزش شده” اما قوی تر می شود


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید