Grayscale از SEC می‌خواهد تا برای تبدیل بیت‌کوین ETF با «پیش‌رو» ملاقات کند


وکلای Grayscale به رگولاتور نوشتند: «ما معتقدیم که نزدیک به یک میلیون سرمایه‌گذار این تراست در اسرع وقت شایسته این میدان بازی منصفانه هستند.

Grayscale به کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت که هیچ توجیه قانونی برای جلوگیری از تبدیل صندوق بیت کوین (BTC) مدیر دارایی به یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) وجود ندارد.

در 5 سپتامبر، وکلای Grayscale نامه‌ای به SEC ارسال کردند و درخواست کردند که این دو با یکدیگر ملاقات کنند تا در مورد مراحل بعدی پس از ضرر دادگاه تنظیم کننده در مورد تبدیل Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) صحبت کنند.

اکنون که دادگاه استیناف صحبت کرده است، هیچ توجیهی برای تمایز ETP آتی بیت کوین از بیت کوین ETP نقطه ای، در محدوده تحلیل حقوقی که قبلاً توسط کمیسیون در رد ETP های بیت کوین نقطه ای پذیرفته شده بود، وجود ندارد.

Grayscale اضافه کرد که او معتقد است SEC باید به این نتیجه برسد که “هیچ توجیهی” برای رفتار متفاوت با GBTC نسبت به ETFهای آتی بیت کوین که کمیسیون “قبلاً تأیید کرده است” وجود ندارد.

در 29 اوت، دادگاه استیناف ایالات متحده حکم داد که SEC درخواست Grayscale برای تبدیل GBTC به بیت کوین ETF نقطه ای را رد کرده است.

تصویری از نامه ارسال شده به SEC توسط دیویس پولک، شرکت حقوقی متعلق به Grayscale. منبع: Grayscale

Grayscale گفت که اگر دلایل دیگری برای امتناع از تبدیل وجود داشته باشد، به غیر از الزام قانون مبادله مبنی بر اینکه قوانین “باید برای جلوگیری از کلاهبرداری و اعمال و شیوه های دستکاری طراحی شوند”، از قبل واضح بود.

Grayscale نوشت: «ما مطمئن هستیم که این موضوع تا کنون در یکی از پانزده دستور کمیسیون که درخواست‌های بیت‌کوین نقطه‌ای را رد می‌کند، حتی پس از شروع معاملات ETPهای آتی بیت‌کوین، مطرح خواهد شد.

Grayscale اضافه کرد که درخواست تبدیل وجوه تقریباً سه برابر زمان تعیین شده توسط قوانین SEC در حال بررسی است.

جوزف A. هال، که همچنین نامه Grayscale را در ژوئیه نوشت و از SEC خواست تا به طور مشترک همه برنامه های ETF در حال انتظار را تأیید کند، نامه نهایی خود را با این جمله به پایان رساند:

ما بر این باوریم که نزدیک به یک میلیون سرمایه گذار این تراست شایسته این میدان بازی عادلانه در اسرع وقت هستند.”

مرتبط با: Grayscale در نبرد دادگاه پیروز شد، اما این برای ETF بیت کوین نقطه ای چه معنایی دارد؟

از زمانی که دادگاه دستور تخفیف GBTC را در آگوست صادر کرد، به 19.9٪ کاهش یافته است.

پس از سقوط FTX در دسامبر 2022، در انتهای چرخه نزولی، تخفیف GBTC به منفی 50 درصد نزدیک شد.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت می کنید؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در این مورد نظر دارند


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *