Grayscale رسما توکن های PoW اتریوم را پس از ادغام کنار گذاشت


یک سال پس از ادغام اتریوم، Grayscale سرانجام تصمیم گرفت از تمام حقوق توکن های اتریوم اثبات کار خود صرف نظر کند.

شرکت بزرگ سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال Grayscale سرانجام تصمیم گرفت تمام حقوق مربوط به توکن های اتریوم اثبات کار (PoW) خود را پس از ادغام (ETHPoW) واگذار کند.

Grayscale با اعلام این خبر در 18 سپتامبر گفت که این شرکت به نمایندگی از سهامداران تاریخ رکورد هر محصول، تمام حقوق مربوط به توکن های ETHPoW را “به طور غیرقابل برگشتی” کنار گذاشته است.

پس از بررسی کامل، Grayscale تشخیص داد که توکن‌های ETHPoW نقدینگی معنی‌داری ایجاد نمی‌کنند، اما متولی محصول از چنین نشانه‌هایی پشتیبانی نمی‌کند. این شرکت نوشت:

بنابراین، امکان استفاده از حقوق خرید و فروش توکن‌های ETHPoW وجود ندارد و از طرف سهامداران تاریخ ثبت، Grayscale از حقوق این دارایی‌ها چشم پوشی می‌کند.

تصمیم Grayscale برای پس گرفتن حقوق توکن ETHPoW خود، بیش از یک سال پس از ادغام اتریوم، رویدادی که انتقال کامل اتریوم از PoW به اثبات سهام (PoS) را نشان داد، گرفته شد. این ادغام در 15 سپتامبر 2022 انجام شد و بلاک چین اتریوم را به توکن‌های اصلی اتر مبتنی بر PoS (ETH) و EthereumPoW مبتنی بر PoW (ETHW) تقسیم کرد.

پس از ادغام، Grayscale در حال بررسی این بود که آیا شرکت باید EthereumPoW را بخرد و ETHW را به نمایندگی از سهامداران تاریخ ثبت بفروشد. 180 روز پس از ادغام، شش ماه دیگر طول کشید تا این شرکت تصمیم بگیرد که آیا این توکن‌های PoW را خریداری کند یا خیر، به دلیل عدم اطمینان در مورد حمایت از توکن‌های ETHW توسط متولیان دارایی دیجیتال و مکان‌های معاملاتی.

مرتبط با: سالگرد ادغام اتریوم – 99٪ کاهش انرژی اما ترس از تمرکز وجود دارد

برخلاف Grayscale، برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال، مانند گروه ETC، تلاش کرده‌اند تا محصولات اختصاصی قابل معامله در بورس EthereumPoW (ETP) را راه‌اندازی کنند. گروه ETC تنها شش هفته پس از راه‌اندازی ZETW ETP مبتنی بر PoW را به دلیل عدم وجود ارائه‌دهندگان مناسب نگهداری متوقف کرد.

اخبار مربوط به تصمیم Grayscale ETHW یک روز پیش منتشر شد مجله ی وال استریت این شرکت با استناد به تشکیل پرونده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت که این شرکت یک صندوق جدید مبادله آتی اتر راه اندازی کرده است. Cointelegraph نتوانست یک پرونده SEC مربوطه را به صورت آنلاین پیدا کند. Grayscale بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید