گوگل 2 میلیارد دلار دیگر در شرکت هوش مصنوعی Anthropic: Report سرمایه گذاری خواهد کرد


طبق گزارش وال استریت ژورنال، گوگل در حال حاضر 500 میلیون دلار به عنوان بخشی از این معامله سرمایه گذاری کرده است. 1.5 میلیارد دلار باقی مانده نیز به مرور پرداخت خواهد شد.

بر اساس یک گزارش جدید، گوگل با سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری دیگر در استارتاپ هوش مصنوعی Anthropic، سرمایه گذاری خود را در زمینه هوش مصنوعی دو برابر کرده است.

بر اساس گزارش 27 اکتبر وال استریت ژورنال (WSJ) به نقل از منابع آشنا، گوگل در حال حاضر 500 میلیون دلار در Anthropic، رقیب OpenAI خالقان ChatGPT، سرمایه گذاری کرده است و 1.5 میلیارد دلار باقی مانده را در طول زمان پرداخت خواهد کرد.

این معامله بزرگ به سرمایه گذاری 550 میلیون دلاری گوگل در Anthropic در اوایل سال جاری می افزاید.

WSJ به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که Google Cloud همچنین چند ماه پیش قراردادی چند ساله با Anthropic به ارزش بیش از 3 میلیارد دلار منعقد کرد.

این خبر به دنبال سرمایه گذاری عظیم 4 میلیارد دلاری آمازون در Anthropic در اواخر ماه گذشته منتشر شد.

Anthropic از بسیاری از این سرمایه‌گذاری‌ها برای آموزش سیستم‌های هوش مصنوعی مانند دستیار هوش مصنوعی خود Claude استفاده می‌کند، که امیدوار است بتواند پیشرفت بزرگ بعدی شرکت را در صنعت هوش مصنوعی ایجاد کند.

در طرف دیگر این حصار OpenAI قرار دارد که از سال 2019 تنها از مایکروسافت بیش از 13 میلیارد دلار بودجه دریافت کرده است و همچنان به ساخت نسخه های پیشرفته ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT خود ادامه می دهد. چت بات محبوب در دو ماه اول پس از راه اندازی در نوامبر به بیش از 100 میلیون کاربر رسید که توجه بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر در سراسر جهان را به خود جلب کرد که به دنبال سرمایه گذاری در این فضا هستند.

بنیانگذاران Anthropic، خواهران داریو و دانیلا آمودی، قبلاً در OpenAI کار می کردند اما در سال 2021 به دنبال اختلاف نظر با مدیر عامل OpenAI، سم آلتمن، بر سر پیامدهای امنیتی ساخت سیستم های هوش مصنوعی، آنجا را ترک کردند.

مرتبط با: گروه موسیقی یونیورسال از هوش مصنوعی Antropik به دلیل نقض حق چاپ شکایت کرد

قبل از گوگل و آمازون، Anthropic تا حد زیادی توسط مدیر عامل سابق FTX Sam Bankman-Fried تأمین مالی می شد که حدود 530 میلیون دلار در آنتروپیک در آوریل 2022 سرمایه گذاری کرد، حدود هفت ماه قبل از فروپاشی FTX.

افزایش ارزش آنتروپیک به عنوان یک علامت مثبت برای طلبکاران FTX تلقی شد، با این امید که پرونده ورشکستگی FTX به طور کامل جبران شود.

مجله: AI Eye: استفاده واقعی از هوش مصنوعی در رمزنگاری، رقیب GPT-4 گوگل، مزیت هوش مصنوعی برای کارمندان بد
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید