گوگل خواستار رد دعوای دسته جمعی در مورد حذف داده های هوش مصنوعی است


گوگل در طرح خود از رد ادعاهایی مبنی بر اینکه استفاده از اطلاعات عمومی به اشتراک گذاشته شده در اینترنت آنطور که ادعا می شود «دزدی» نیست، دفاع کرد.

گوگل در حال تلاش برای رد دعوای دسته جمعی پیشنهادی است که ادعا می کند حریم خصوصی و حقوق مالکیت میلیون ها کاربر اینترنت را با جمع کردن داده ها برای آموزش مدل های هوش مصنوعی نقض کرده است.

گوگل در 17 اکتبر در دادگاه منطقه ای کالیفرنیا شکایت کرد و گفت باید از داده های در دسترس عموم برای آموزش ربات های چت هوش مصنوعی مانند بارد استفاده کند. او استدلال کرد که این اتهامات مبتنی بر فرضیه های نادرست است که اطلاعاتی که به صورت عمومی در اینترنت به اشتراک گذاشته شده است “دزدیده شده است”.

«استفاده از اطلاعات عمومی برای یادگیری دزدی نیست. همچنین تجاوز به حریم خصوصی، تبدیل، سهل انگاری، رقابت ناعادلانه یا نقض حق چاپ نیست.»

گوگل گفت که چنین شکایتی “نه فقط برای خدمات گوگل، بلکه برای ایده هوش مصنوعی مولد یک پتک خواهد بود.”

این شکایت در ماه ژوئیه توسط هشت نفر که ادعا می‌کردند نماینده «میلیون‌ها نفر از اعضای کلاس» مانند کاربران اینترنت و صاحبان حق نسخه‌برداری هستند، علیه گوگل تنظیم شد.

آن‌ها ادعا می‌کنند که حریم خصوصی و حقوق مالکیت آن‌ها تحت تغییر خط‌مشی رازداری گوگل که اجازه می‌دهد داده‌ها را برای اهداف آموزشی هوش مصنوعی یک هفته قبل از طرح دعوی ثبت کند، نقض شده است.

مرتبط با: Google خط‌مشی‌های خدمات را برای مطابقت با مقررات اتحادیه اروپا به‌روزرسانی می‌کند

گوگل استدلال می کند که این شکایت مربوط به “رفتار نامربوط توسط اشخاص ثالث و پیش بینی های آخرالزمانی در مورد هوش مصنوعی” است.

این شکایت گفت که این شکایت به هیچ مشکل اساسی، به ویژه اینکه چگونه شاکیان با استفاده از اطلاعات آنها آسیب دیده اند، رسیدگی نکرده است.

این شکایت یکی از شکایت‌هایی است که علیه غول‌های فناوری که سیستم‌های هوش مصنوعی را توسعه و آموزش می‌دهند، تشکیل شده است. در 20 سپتامبر، متا اتهامات مربوط به نقض حق چاپ را در طول آموزش هوش مصنوعی خود رد کرد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید