فروشگاه Google Play به طور رسمی به بازی های NFT اجازه می دهد اما بازی های قمار را نمی دهد


تیم فروشگاه گفت که بازی ها می توانند NFT را برای فروش یا کسب درآمد ارائه دهند، اما توسعه دهندگان باید این ویژگی را در توضیحات بازی خود مشخص کنند و اجازه قمار را ندهند.

بر اساس یک پست وبلاگ 12 جولای توسط جوزف میلز، مدیر محصول گروه فروشگاه، فروشگاه Google Play اکنون به ناشران بازی های ویدیویی اجازه می دهد تا بازی هایی با توکن های تغییرناپذیر (NFT) را در فروشگاه خود بفروشند. در این پست، میلز بیان می‌کند که Google Play خرسند است به اشتراک بگذارد که ما در حال به‌روزرسانی خط‌مشی خود هستیم تا راه‌های جدیدی را برای تراکنش با محتوای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین در برنامه‌ها و بازی‌های Google Play، از جمله «افزایش تعامل کاربر از طریق پاداش‌های منحصر به فرد NFT» باز کنیم. ” ”

گوگل پلی در سال 2018 اپلیکیشن های استخراج رمزارز را از فروشگاه خود ممنوع کرد و در سال 2020 بازی ویدیویی بیت کوین بلاست را به دلیل “اقدامات فریبکارانه” حذف کرد. اپ استور اپل در ماه اکتبر اعلام کرد که NFT های خریداری شده خارج از اپ استور نمی توانند مزایای خاصی را در یک بازی به کاربران ارائه دهند. ، در غیر این صورت بازی ممنوع می شود. همچنین، NFT هایی که از طریق نسخه اپ استور یک بازی اپل فروخته می شوند، ملزم به پرداخت 30 درصد هزینه به اپل هستند.

این اقدامات و اظهارات بسیاری از کارشناسان صنعت را به این باور رساند که بازی‌های NFT موبایل مورد حمله قرار گرفته‌اند. با این حال، خط‌مشی جدید Google Play به وضوح نشان می‌دهد که این بازی‌ها می‌توانند در دستگاه‌های اندرویدی به شرط رعایت چند قانون مورد استفاده قرار گیرند.

مرتبط با: Uniswap می‌گوید اپلیکیشن موبایلش «خارج از زندان اپل» است و در بیشتر کشورها زندگی می‌کند

بر اساس این پست، توسعه دهندگان باید به وضوح بیان کنند که آیا یک بازی به کاربران اجازه می دهد تا NFT یا ارزهای رمزنگاری شده کسب کنند یا بخرند. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان بازی مجاز نیستند «هر گونه سود بالقوه حاصل از فعالیت‌های بازی یا تجارت خود را تزئین کنند» یا جعبه‌های غارت را بفروشند یا به بازیکنان اجازه قمار بدهند.

در این پست آمده است که تا زمانی که بازی‌ها از این قوانین پیروی کنند، می‌توانند دارایی‌های توکن‌شده را به عنوان بخشی از تجربه بازی ارائه دهند، از جمله «بازطراحی مجدد بازی‌های سنتی با محتوای متعلق به کاربر». گوگل پلی اعلام کرد که این دستورالعمل ها را با همکاری رهبران بازی Web3 تنظیم کرده و “به تعامل با توسعه دهندگان برای درک چالش ها و فرصت های آنها ادامه خواهد داد.”

بازی‌های Web3 نیز توسط استیم، بزرگترین توزیع‌کننده بازی‌های رایانه‌های شخصی در جهان، ممنوع شده است. با این حال، رقیب استیم، Epic Games، بازی کارتی NFT Gods Unchained را در ۲۲ ژوئن در فروشگاه خود منتشر کرد.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *