گوگل پروژه آینده دیجیتال را با کمک 20 میلیون دلاری برای حمایت از هوش مصنوعی مسئول راه اندازی کرد.


این راه‌اندازی پیش از مجموعه‌ای از انجمن‌های هوش مصنوعی که توسط چاک شومر، رهبر اکثریت سنای ایالات متحده برگزار می‌شود، انجام می‌شود.

در 11 سپتامبر، گوگل و بازوی بشردوستانه آن Google.org پروژه آینده دیجیتال را راه اندازی کردند، ابتکاری برای مطالعه فناوری های هوش مصنوعی مسئول (AI).

Mountain View در مجموع 20 میلیون دلار در کمک های مالی به اتاق های فکر و موسسات آکادمیک پیشرو در سراسر جهان سرمایه گذاری خواهد کرد تا “توسعه گفتگو و تحقیق” در مورد فناوری های هوش مصنوعی را تسهیل کند.

بر اساس یک پست وبلاگ، گوگل به دنبال حل مسائل مربوط به انصاف، سوگیری، اطلاعات نادرست، امنیت، و آینده کار از طریق همکاری عمیق با سازمان های خارجی و تعهد برای تسهیل بحث مسئولانه است:

از طریق این پروژه، ما از محققان حمایت می کنیم، جلساتی برگزار می کنیم و بحث در مورد راه حل های سیاست عمومی را برای ترویج توسعه مسئولانه هوش مصنوعی تشویق می کنیم.

اعطا کنندگان فعلی این صندوق عبارتند از: موسسه آسپن، موسسه بروکینگز، بنیاد کارنگی برای صلح بین المللی، مرکز امنیت جدید آمریکا، مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی، موسسه امنیت و فناوری، و صندوق آموزش کنفرانس رهبری. . ، MIT Future Study، R Street Institute و SeedAI.

زمان راه اندازی این پروژه همزمان است با مدیران اجرایی برخی از بزرگترین شرکت های فناوری جهان که قرار است در 13 سپتامبر در واشنگتن دی سی برای نشست “انجمن هوش مصنوعی” به میزبانی چاک شومر، رهبر اکثریت سنای ایالات متحده، گرد هم آیند.

مرتبط با: سناتورها از طرح دو حزبی برای مقررات جامع هوش مصنوعی رونمایی کردند

آلفابت/مدیر عامل گوگل، ساندار پیچای و اریک اشمیت، مدیرعامل و رئیس سابق گوگل، و همچنین مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت و بیل گیتس، مدیرعامل انویدیا، جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا، سامت مدیر عامل OpenAI و نمایندگان نیز حضور خواهند داشت. از سازمان های حقوق مدنی

این مناسبت فرخنده نه تنها مدیران عامل شرکت‌های آمریکایی را گرد هم می‌آورد که مجموعاً ارزش بازار آنها بیش از 6 تریلیون دلار است، بلکه اولین باری است که زاکربرگ و ماسک ظاهراً پس از سخنرانی مختلط بسیار تبلیغاتی خود در یک اتاق قرار می‌گیرند. مسابقه هنرهای رزمی ناموفق بود.

به گفته دفتر سناتور شومر، هدف از این رویداد بحث در مورد سیاست های هوش مصنوعی است. این اولین جلسه از 9 نشستی خواهد بود که برای پاییز برنامه ریزی شده است. با این حال، مشخص نیست که آیا همان لیست مهمان در رویدادهای جاری در دسترس خواهد بود یا خیر.


نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *