Google Cloud 11 بلاک چین را به انبار داده BigQuery خود اضافه می کند


BigQuery گوگل 11 مجموعه داده عمومی جدید را برای شبکه های بلاک چین اضافه کرده است که به کاربران امکان می دهد انواع داده ها را از این شبکه ها استخراج کنند.

بر اساس یک پست وبلاگ در 21 سپتامبر، سرویس BigQuery Google Cloud 11 شبکه بلاک چین را به انبار داده خود اضافه کرده است. شبکه های جدید عبارتند از Avalanche، Arbitrum، Cronos، Ethereum Görli testnet، Fantom، Near، Optimism، Polkadot، Polygon mainnet، Polygon Mumbai testnet و Tron.

BigQuery سرویس انبار داده گوگل است. شرکت های بزرگ می توانند از آن برای ذخیره و پرس و جوی داده های خود استفاده کنند. همچنین برخی از مجموعه داده های عمومی را ارائه می دهد که می توان از آنها پرس و جو کرد، از جمله Google Trends، آمار جمعیتی سرویس جامعه آمریکایی، Google Analytics و موارد دیگر.

گوگل مجموعه داده بیت کوین را به عنوان بخشی از این سرویس در سال 2018 راه اندازی کرد و اتریوم را اواخر همان سال اضافه کرد. در فوریه 2019 به گسترش پوشش بلاک چین خود ادامه داد و بیت کوین کش، دش، دوج کوین، اتریوم کلاسیک، لایت کوین و زی کش را اضافه کرد. اعلامیه 21 سپتامبر به این معنی است که BigQuery اکنون داده های 19 شبکه بلاک چین را حمل می کند.

علاوه بر افزودن این بلاک چین‌های جدید، گوگل ویژگی جدیدی را نیز با هدف آسان‌تر کردن اجرای پرس‌و‌جوهای بلاک چین اجرا کرده است. این تیم روش‌هایی را برای مدیریت نتایج اعشاری طولانی که معمولاً در زنجیره‌های بلوکی از طریق مجموعه‌ای از توابع تعریف‌شده توسط کاربر (UDF) یافت می‌شوند، ارائه کردند. گوگل در پست خود ادعا کرد که این توابع جدید به مشتریان امکان دسترسی به ارقام اعشاری طولانی‌تر برای داده‌های بلاک چین و کاهش خطاهای گرد کردن در محاسبه را می‌دهد.

Google Cloud در سال 2023 علاقه فزاینده ای به فناوری بلاک چین نشان می دهد. در 7 جولای، با ارائه دهنده زیرساخت شبکه لایتنینگ ولتاج شریک شد. در 14 سپتامبر با استارتاپ Web3 Orderly Network همکاری کرد تا به ارائه اجزای خارج از زنجیره برای امور مالی غیرمتمرکز کمک کند.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید