Google Assistant به زودی سرویس چت Bard AI را اضافه خواهد کرد


گوگل اعلام کرد که برنامه هوش مصنوعی مبتنی بر مرورگر خود Bard به زودی برای دستگاه های دستیار گوگل در دسترس خواهد بود.

بر اساس یک پست رسانه اجتماعی از تیم توسعه در 4 اکتبر، Google Assistant به زودی شروع به ترکیب Bard، سرویس چت هوش مصنوعی (AI) گوگل در پاسخ‌های خود خواهد کرد.

Google Assistant نرم افزار هوش مصنوعی است که در دستگاه های Google Home مانند Nest Mini یا Nest Hub استفاده می شود. همچنین در گوشی ها و تبلت های اندرویدی موجود است. بارد، از سوی دیگر، برنامه چت هوش مصنوعی مبتنی بر مرورگر گوگل است که سعی دارد با ChatGPT OpenAI رقابت کند.

Bard یک برنامه هوش مصنوعی جدیدتر است و می تواند بسیاری از کارهایی را انجام دهد که دستیار Google نمی تواند. به عنوان مثال، می تواند یک نامه پوششی برای یک رزومه ایجاد کند، کد کامپیوتری تولید کند، یک مقاله بنویسد، به سوالات پیچیده در مورد تاریخ یا ریاضیات پاسخ دهد و بسیاری از اقدامات پیچیده دیگر را بر اساس درخواست های کاربر انجام دهد. در مقابل، Google Assistant تنها می تواند به سوالات بسیار ساده پاسخ دهد.

مرتبط با: بارد گوگل چیست و چگونه کار می کند؟

همان روزی که گوگل این خبر را در رسانه‌های اجتماعی اعلام کرد، در رویداد عمومی Made by Google خود، ارائه‌ای را ارائه کرد که در آن به‌روزرسانی جدید را توضیح داد. بر اساس گزارشی از ZDNet، گوگل اعلام کرده است که دستیار Bard می تواند در صورت داشتن مجوز به ایمیل کاربر دسترسی داشته باشد و به آن اجازه می دهد حساب ایمیل کاربر را مرتب کرده و محتوای آن را گزارش کند. همچنین می‌تواند برای کاربر تعطیلات برنامه‌ریزی کند، اسناد را با استفاده از Google Docs بنویسد و پیام‌های متنی SMS ایجاد کند.

دستیار همچنین می تواند تصاویر را به عنوان ورودی بپذیرد. به عنوان مثال، یک کاربر می تواند یک تصویر را آپلود کند و از دستیار Google Bard بخواهد تا عنوانی برای آن ایجاد کند. گوگل تاریخ دقیقی را برای زمان عرضه آن اعلام نکرد، اما ادعا کرد که در حال حاضر در مرحله آزمایش است.

گوگل به شدت بهبودهای هوش مصنوعی را برای رقابت با OpenAI و مایکروسافت منتشر می کند. گوگل در 10 می Bard را در کشورهای منتخب منتشر کرد. در 14 ژوئیه، علیرغم مقررات سختگیرانه اتحادیه اروپا در مورد هوش مصنوعی، دامنه دسترسی بارد را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا گسترش داد. با وجود این موفقیت‌ها، بارد هنوز مشکلاتی برای حل کردن دارد، زیرا کوین تلگراف در ژوئن کشف کرد که گاهی اوقات هتل‌هایی را پیشنهاد می‌کند که وجود ندارند.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید