گوگل به اتهامات تبلیغاتی برای ردیابی داده های کودکان پاسخ می دهد


پس از انتشار گزارش گسترده‌ای درباره جمع‌آوری داده‌های بالقوه تبلیغ‌کنندگان YouTube از کودکان، گوگل با بیان اینکه «خط‌مشی‌های سخت‌گیرانه» در مورد محتوای کودکان دارد، پاسخ داد.

شرکت مادر یوتیوب، گوگل، به گزارشی پاسخ داده است که نشان می‌دهد تبلیغ‌کنندگان یوتیوب داده‌هایی را از کودکانی که ویدیوها را در این پلتفرم تماشا می‌کنند دریافت می‌کنند.

در 18 آگوست، یک روز پس از افشای این گزارش، گوگل وبلاگی را راه اندازی کرد که “استانداردهای سختگیرانه حریم خصوصی برای محتوای ساخته شده برای کودکان” را بازگرداند، که محتوایی است که در YouTube پرچم گذاری شده و برای مشاهده توسط کودکان ایجاد شده است.

غول BigTech گفت که بر ساخت محصولات خاص کودکان مانند YouTube Kids و حساب های تعدیل شده متمرکز شده است.

ما زمان و منابع زیادی را صرف محافظت از کودکان در پلتفرم‌های خود کرده‌ایم، به‌ویژه وقتی صحبت از تبلیغاتی باشد که می‌بینند…»

همچنین گفته است که محدودیتی در سراسر جهان برای تبلیغات شخصی سازی شده و دسته بندی های تبلیغاتی حساس به سن برای کاربران زیر 18 سال خود در نظر گرفته است.

همچنین گفته است که محدودیتی جهانی برای تبلیغات شخصی‌سازی شده و دسته‌های تبلیغاتی حساس به سن برای کاربران زیر ۱۸ سال در نظر گرفته است. علاوه بر این، این پست تصریح کرد که به ردیاب های شخص ثالث در تبلیغاتی که در محتوای ویژه کودکان نمایش داده می شوند، اجازه نمی دهد.

با این حال، Adalytics، یک پلت فرم تجزیه و تحلیل داده ها و شفافیت، گزارشی 206 صفحه ای را در 17 آگوست منتشر کرد و ادعا کرد که تبلیغ کنندگان در یوتیوب “ممکن است به طور تصادفی داده های میلیون ها کودک را جمع آوری کنند.”

برخی از اتهامات مطرح شده در این گزارش شامل وجود کوکی هایی است که نشان دهنده “نابودی” حریم خصوصی و ایجاد یک “شناسه منحصر به فرد دائمی و غیرقابل تغییر” توسط YouTube است که حتی با ویدئوهای ساخته شده برای کودکان به سرورها منتقل می شود و چرا همچنان باقی می ماند. غیر واضح. آن را جمع آوری می کند.

مرتبط با: Universal Music و Google در حال مذاکره برای مقابله با کلاهبرداری عمیق هوش مصنوعی: گزارش

مقاله ای از نیویورک تایمز همچنین در مورد تحقیقات Adalytics گزارش داد، به طور خاص یک مورد را برجسته کرد که در آن یک آگهی بزرگسال از یک بانک کانادایی به مخاطبان در یک برچسب ویدیویی برای کودکان نشان داده شد.

Adalytics گزارش می دهد که از زمانی که این ردیاب روی تبلیغ کلیک کرده است، نرم افزار ردیابی شرکت های گوگل، متا و مایکروسافت در مرورگر کاربر برچسب گذاری شده است.

نگرانی ها در مورد استانداردهای حفظ حریم خصوصی و جمع آوری داده های گوگل در ماه های اخیر افزایش یافته است زیرا گوگل محصولات بیشتری را با هوش مصنوعی (AI) عرضه می کند.

در 11 ژوئیه، گوگل به دلیل به‌روزرسانی‌های جدید سیاست حفظ حریم خصوصی که داده‌های هوش مصنوعی را حذف می‌کرد، شکایت کرد و دادستان‌ها می‌گویند که نماینده میلیون‌ها کاربر است که حریم خصوصی و حقوق مالکیت آنها توسط این تغییرات نقض شده است.

کمتر از یک ماه بعد، گزارشی منتشر شد که افزونه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را برای مرورگر وب گوگل کروم تجزیه و تحلیل کرد و گفت که دو سوم آن می‌تواند امنیت کاربر را به خطر بیندازد.

اخیراً، در 15 آگوست، گوگل مجموعه ای از پیشرفت ها را برای موتور جستجوی خود ارائه کرد که شامل ویژگی های پیشرفته هوش مصنوعی مولد می شود.

مجله: آیا باید پرداخت باج افزار را ممنوع کنیم؟ ایده ای جذاب اما خطرناک


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *