گلدمن ساکس حباب هوش مصنوعی را رد می کند و انقلاب آینده را پیش بینی می کند

طبق گفته گلدمن ساکس، دوره فعلی مراحل اولیه چرخه فناوری جدید است که آماده ارائه عملکرد قوی بیشتر است.

گلدمن ساکس قاطعانه معتقد است که حباب هوش مصنوعی (AI) وجود ندارد، اگرچه نگرانی‌ها در میان تحلیلگران در مورد افزایش چشمگیر علاقه به بازار هوش مصنوعی و در نتیجه افزایش سهام فناوری وجود دارد. برعکس، قدرت مالی معتقد است که ما در آستانه یک انقلاب هوش مصنوعی هستیم، نه حباب مورد انتظار.

افزایش اخیر قیمت سهام هوش مصنوعی باعث شده است که برخی با حباب دات کام اواخر دهه 1990 مشابهت کنند. این مقایسه ای است که گلدمن ساکس در انتشار اخیر به شدت آن را رد کرد.

پیتر اوپنهایمر، استراتژیست ارشد سهام جهانی در گلدمن ساکس، در این انتشار استدلال کرد:

ما معتقدیم که هنوز در مراحل اولیه چرخه فناوری جدید هستیم که آماده ارائه عملکرد قوی بیشتر است.

گلدمن ساکس پیش بینی می کند که افزایش قابل توجهی در سرمایه گذاری جهانی در زمینه هوش مصنوعی وجود خواهد داشت و پتانسیل آن تا سال 2025 به 200 میلیارد دلار خواهد رسید. این افزایش با فرصت‌های اقتصادی قابل توجهی که توسط هوش مصنوعی مولد، زیرمجموعه‌ای از هوش مصنوعی که بر تولید محتوا با استفاده از مدل‌های زبانی بزرگ تمرکز دارد، مرتبط است. گزارش های قبلی حاکی از آن است که هوش مصنوعی مولد می تواند تا 4.4 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی کمک کند.

مرتبط با:برزیل: کمیته سنا لایحه هوش مصنوعی را ظرف 120 روز تجزیه و تحلیل می کند

سهام هوش مصنوعی در طول سال عملکرد چشمگیری داشته است و به بازیابی کل شاخص SP500 پس از عقب نشینی در سال 2022 کمک کرده است. بر اساس این گزارش، ارزش گذاری سهام شاخص بازار به اندازه دوره های قبل نیست. حباب اینترنت در سال 2000 ترکید. علاوه بر این، این گزارش بیان می کند که این شرکت ها دارای ترازنامه و بازده سرمایه گذاری بسیار قوی هستند.

اگرچه چشم انداز مثبت به نظر می رسد، برخی از کارشناسان توصیه می کنند هنگام ارزیابی سرمایه گذاری ها در بخش هوش مصنوعی، احتیاط و موضع سنجیده ای داشته باشید. اوپنهایمر چارچوب PEARL را معرفی کرد که برای کمک به افراد در تصمیم گیری آگاهانه پس از تحقیقات گسترده طراحی شده است.

مجله: چشم هوش مصنوعی: 25 هزار سرمایه گذار که روی سهام ChatGPT شرط بندی می کنند، هوش مصنوعی بد است…


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *