گیت کوین این انتقال را مختل کرد و 460 هزار دلار را به آدرس غیرقابل بازیابی ارسال کرد


رهبر پروژه گیت کوین گفت که این مشکل منجر به قفل شدن نزدیک به نیم میلیون وجوه در یک آدرس قرارداد یک طرفه برای همیشه شد.

پلتفرم توسعه دهنده کریپتو، گیت کوین اعتراف کرد که پس از ارسال تصادفی پول به آدرس قراردادی که قابل بازیابی نبود، تقریباً 460000 دلار از توکن های Gitcoin (GTC) را از دست داده است.

در 6 اکتبر، رهبر پروژه “کوچ جاناتان” جزئیات این حادثه را در انجمن مدیریت گیت کوین منتشر کرد. وی گفت: انتقال GTC از خزانه برای پیشنهاد بودجه کالا، میم و بازاریابی طراحی شده است.

با این حال، آنها به جای مراجعه به آدرس چند امضایی، به سراغ قرارداد توکن GTC رفتند.

او ابراز تاسف کرد: «این باعث شد که وجوه در قرارداد محبوس شود و راهی برای بازگرداندن آنها وجود نداشته باشد.

در کل 521440 توکن GTC در اسنافو گم شد. این سکه در آن زمان کمتر از 0.90 دلار معامله می‌شد که ضرر دلار را به 461000 دلار رساند.

پس از این انتقال، با توسعه دهندگان هسته گیت کوین تماس گرفته شد تا بررسی شود که آیا قرارداد دارای عملکرد خروج است یا قابل ارتقا است. تایید شد که هیچ کدام گزینه ای نبود، بنابراین وجوه به عنوان گمشده علامت گذاری شد.

با توجه به این حادثه، تیم برنامه هایی را به اشتراک گذاشت تا اطمینان حاصل شود که چنین اشتباهی هرگز دوباره تکرار نمی شود و در صورت وقوع حادثه دیگری، پاسخگویی شفاف تری ارائه می دهد.

او در پایان گفت: «دارندگان عمده توکن و چند امضاکننده این مسئولیت را دارند که در رسیدگی به وجوهی که متعلق به آنها نیست (از جمله خودم) کوشا باشند.

عمر خان، محقق گیت کوین، در این انجمن گفت که DAO ممکن است توکن های از دست رفته را به عنوان کاهش عرضه GTC به جای از دست دادن وجوه خزانه در نظر بگیرد.

ناظران گفتند: «اگر این امکان وجود داشته باشد، متأسفانه تجربه کاربر Crypto واقعاً شکسته شده است.

مرتبط با: Crypto.com به اشتباه 10.5 میلیون دلار به جای بازپرداخت 100 دلار به مشتری منتقل کرد

Gitcoin پلتفرمی است که به توسعه دهندگان Web3 که به دنبال کار منبع باز هستند، بودجه می دهد. صاحبان پروژه و توسعه دهندگان می توانند پروژه های خود را منتشر کنند، در حالی که اهدا کنندگان می توانند لیست پروژه ها را مرور کنند و آنچه را که می خواهند برای تامین مالی انتخاب کنند.

قیمت GTC در 24 ساعت گذشته 1.1 درصد کاهش یافته است و در زمان نگارش این مقاله با قیمت 0.889 دلار معامله می شد. علاوه بر این، طبق گفته‌های CoinGecko، این توکن از زمان بالاترین قیمت خود یعنی 89.62 دلار در ماه می 2021، 99 درصد سقوط کرده است.

مجله: فراریان 3AC در آشفتگی به دلیل OPNX با تهدید جدید: آسیا اکسپرس
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید