گزارش: تامین مالی بلاک چین در بحبوحه رکود بازار 3 درصد افزایش یافته است


بخش بلاک چین در مجموع 355 میلیون دلار سرمایه گذاری خطرپذیر در 34 معامله داشته است. این نشان دهنده افزایش 3 درصدی سالانه است.

بر اساس گزارشی که توسط Crypto Valley Venture Capital (CVVC) منتشر شده است، آلمان در سال 2023 علیرغم کاهش عملکرد کلی بازار بلاک چین در سراسر جهان، به بالاترین میزان خود در سهم سرمایه گذاری خطرپذیر جهانی دست یافت.

در گزارش CVVC با عنوان “گزارش بلاک چین 2023 آلمان” صنعت بلاک چین در مجموع 355 میلیون دلار سرمایه گذاری در 34 معامله ثبت کرده است. بر اساس گزارش CVVC، این نشان دهنده افزایش سالانه 3 درصدی در امور مالی این کشور اروپای غربی است.

وضعیت تامین مالی سرمایه گذاری خطرپذیر آلمان در سال 2023. منبع: CVVC

جدا از این، در این گزارش همچنین تاکید شده است که آلمان در تامین مالی جهانی رکورددار است. طبق گزارش ها، این کشور 2.4 درصد از تامین مالی جهانی بلاک چین و 2.5 درصد از معاملات جهانی را جذب کرده است. در مقایسه با ارقام 0.9 درصدی سال 2022 در تأمین مالی جهانی و 1.9 درصدی در قراردادهای جهانی، این کشور شاهد افزایش درصدی در هر دو آمار در سال 2023 بود.

وقتی نوبت به اروپا می‌رسد، آلمان نیز سهم مناسبی از بودجه خود را از اکوسیستم بلاک چین دریافت کرده است. در این گزارش آمده است که این کشور 9.4 درصد از تامین مالی بلاک چین مبتنی بر اروپا و 10.3 درصد از کل معاملات بلاک چین اروپا را تامین کرده است.

این گزارش تاکید می‌کند که پیشرفت آلمان در تامین مالی در زمانی اتفاق می‌افتد که تمام قاره‌ها در حال تجربه رکود در تامین مالی سرمایه‌گذاری خطرپذیر هستند. بر اساس این گزارش، سال به سال کاهش بودجه در تمام قاره ها وجود داشته است. در این گزارش تاکید شده است که در مقایسه با چهار فصل گذشته، 62 درصد کاهش بودجه و 44 درصد کاهش در معاملات در سراسر جهان وجود دارد.

مرتبط با: Crypto VCها معاملاتی به ارزش 2.6 میلیارد دلار در سه ماهه اول 2023 بسته اند

در همین حال، یکی از مدیران سرمایه گذاری خطرپذیر معتقد است که کاهش بودجه در کریپتو به دلیل فقدان نوآوری در این فضا است. در مصاحبه اخیر با کوین تلگراف، تونی چنگ از Foresight Ventures گفت که بسیاری از روایت‌های موجود در این فضا، مانند اثبات‌های دانش صفر، راه‌حل‌های لایه ۲، و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در حال وقوع هستند. چنگ معتقد است شاید به همین دلیل است که شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر از این منطقه دور می شوند.

مجله: چگونه از رمزنگاری خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنید: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در نظر دارند


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *