رگولاتور ارزهای دیجیتال آلمان خواستار قوانین جهانی برای کنترل مراکز مالی خاص است


مدیر ارشد BaFin بر خطرات ارزهای دیجیتال تاکید کرد و خواستار اعمال مقررات جهانی بدون استثنا در همه مراکز مالی شد.

به گفته یکی از مدیران ارشد سازمان نظارت مالی فدرال آلمان (BaFin) در حالی که اتحادیه اروپا با تصویب چارچوب جامع بازارهای دارایی های رمزنگاری (MiCA) پیشرفت قابل توجهی در تنظیم ارزهای دیجیتال داشته است، نیاز به مقررات جهانی همچنان وجود دارد. .

روپرت شفر، مدیر اجرایی استراتژی، سیاست و کنترل BaFin بر اهمیت مقررات جهانی واحد صنعت کریپتو در یک پست وبلاگی مورخ 18 سپتامبر تاکید کرد.

شفر با ذکر مثال ناگوار FTX، تنظیم‌کننده‌ها را به کنترل ترافیک هوایی و «برخی دارایی‌های رمزنگاری و پروژه‌های مالی غیرمتمرکز» به اشیاء پرنده ناشناس تشبیه کرد.

مرتبط با: منابع مالی بلاک چین در بحبوحه رکود بازار 3 درصد افزایش یافت

شفر با پذیرش MiCA در اتحادیه اروپا، توصیه‌های هیئت ثبات مالی (FSB) و سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO) و همچنین استاندارد نظارتی بین‌المللی جدید کمیته بازل، به پیشرفت واضح در تنظیم ارزهای دیجیتال اشاره کرد. او اعتراف کرد که ثبت شده است. خطرات دارایی های کریپتو

با این حال، این مقام از ناهماهنگی‌های موجود در سطح جهانی و اینکه هنوز هم جا برای استثناهای ناشی از فشارهای نظارتی جهانی وجود دارد، یادآور شد:

«اصول مشترک اکنون باید به طور مداوم و پیوسته در سراسر جهان اعمال شوند. نباید هیچ نقطه سفیدی روی رادار پرواز وجود داشته باشد: قوانین جهانی باید برای مراکز مالی خاص نیز اعمال شود.

همین احساس اخیراً توسط نخست وزیر هند، نارندرا مودی، ابراز شد که برای همکاری جهانی برای تدوین مقررات کریپتو میان کشورهای عضو G20 فشار آورد.

در همین حال، در آلمان، مانند بسیاری از بازارهای اروپایی دیگر، بخش کریپتو و بلاک چین در نیمه اول سال 2023 به یک رهبر در سرمایه گذاری در میان شرکت های فین تک تبدیل شده است.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد هایپ شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *