گرجستان با در نظر گرفتن Ripple در میان ارائه دهندگان فناوری، پایلوت محدود CBDC زنده را آماده می کند


همانطور که این کشور عضویت در اتحادیه اروپا را بررسی می کند، به نظر می رسد لاری دیجیتال با حفظ آزادی پولی، قابلیت همکاری با یورو دیجیتال را فراهم می کند.

بانک ملی گرجستان (NBG) اعلام کرد که تحقیقات خود را در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی لاری دیجیتال (CBDC) در یک محیط آزمایشی زنده با دسترسی محدود پیش خواهد برد. 9 شرکت از جمله آزمایشگاه ریپل در این پروژه مشارکت خواهند داشت و یکی از آنها برای انتقال به مرحله بعدی آزمایش انتخاب خواهد شد.

در مقاله‌ای که در فوریه منتشر شد، NBG اعلام کرد که در حال بررسی یک طراحی دو لایه برای CBDC خود است، جایی که کیف پول‌ها توسط شخص ثالث ارائه می‌شوند. قابل برنامه ریزی خواهد بود و از توکن سازی دارایی پشتیبانی می کند.

وارلام بانوئیدزه، رئیس فین تک NBG در مصاحبه ای در ژوئن گفت: استفاده از لاری دیجیتال یا GEL شامل ارائه بیمه کشاورزی و اتوماسیون معاملات املاک و مستغلات است. اضافه:

ما در حال بررسی ادغام با اتحادیه اروپا هستیم و می‌خواهیم بتوانیم با یک یورو دیجیتالی کار کنیم اما آزادی پولی داشته باشیم.»

NBG اعلام کرد که در حال بررسی صدور CBDC در ماه می 2021 است، بدون اینکه جدول زمانی برای این کار ارائه کند. NBG در ژانویه اعلام کرد که از فین‌تک‌ها برای شرکت در آزمایشی زنده محدود درخواست ابراز علاقه کرده است.

مطالب مرتبط: بانک مرکزی گرجستان در حال آماده سازی قانونی برای تنظیم بازار ارزهای دیجیتال است

NBG در 8 سپتامبر اعلام کرد که به عنوان ناظر به همراه ده کشور ناظر دیگر از جمله چین، هنگ کنگ، تایلند و امارات متحده عربی به پروژه mBridge Bank of International Settlements (BIS) خواهد پیوست. او همچنین خاطرنشان کرد که “دانش و تخصص” از پروژه Aurum BIS استفاده خواهد شد.

علاوه بر ریپل، Augentic، Bitt، Broxus Holdings، Currency Network، DCM، eCurrency Mint، FARI Solutions و Sovereign Wallet نیز در برنامه آزمایشی شرکت دارند. ریپل در پروژه های CBDC در سراسر جهان نقش دارد. کشورهایی که در آنها فعال است عبارتند از کلمبیا، مونته نگرو، هنگ کنگ، بوتان و پالائو.

مجله: در گرجستان، رمزارز ابزاری حیاتی برای پناهندگانی است که از جنگ فرار می کنند
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید