بیانیه Gensler – اقدامات اجرایی رمزنگاری به دلیل “عدم انطباق گسترده” انجام شده است


گری جنسلر، رئیس SEC، تمرکز جدیدی بر هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل داده‌های پیش‌بینی‌کننده و بخش ارزهای دیجیتال در مقابل کمیته خدمات مالی ایالات متحده برجسته خواهد کرد.

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا چگونگی تغییر نظارت و قوانین کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را برای همگام شدن با پیشرفت‌های فناوری، از جمله ارزهای دیجیتال و هوش مصنوعی، خواهد شنید.

گری گنسلر، رئیس SEC، قرار است نحوه به‌روزرسانی قوانین خود را برای انطباق با «فناوری و مدل‌های کسب‌وکار دهه 2020»، تشریح کند. طبق معمول، بیانیه افتتاحیه Gensler قبل از جلسه استماع 27 سپتامبر منتشر شد و نظارت گسترده تر SEC بر اوراق بهادار و مبادلات ایالات متحده را تشریح کرد.

رویکرد SEC به صنعت ارزهای رمزپایه جالب توجه است، که انتقادها را به دلیل رویکرد “تنظیم از طریق تحریم” که در آمریکا به دلیل خفه کردن نوآوری و پذیرش مورد انتقاد قرار گرفته است، پشت سر گذاشته است.

مرتبط: مدیر ارشد فناوری ریپل می‌گوید «مصالح در حال تغییر است» در چشم‌انداز نظارتی ایالات متحده

Gensler مستقیماً به دو حوزه فناوری نوظهور می پردازد، یعنی تجزیه و تحلیل داده های پیش بینی و ارزهای دیجیتال. رئیس SEC تاکید خواهد کرد که سرمایه گذاران و ناشران درگیر در “بازارهای اوراق بهادار دارایی رمزنگاری شده” مستحق حمایت ارائه شده توسط قوانین اوراق بهادار هستند.

گنسلر با اشاره به وضع قانون اوراق بهادار در سال 1933 گفت: کنگره آمریکا تصمیم گرفت فهرستی متشکل از 30 ماده را به تعریف اوراق بهادار اضافه کند که عبارت «قرارداد سرمایه گذاری» را نیز شامل می شود.

همانطور که قبلاً گفتم، بدون پیش داوری هیچ توکن خاصی، اکثریت قریب به اتفاق توکن های رمزنگاری احتمالاً آزمون قرارداد سرمایه گذاری را انجام می دهند.

Gensler قرار است به کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان بگوید که دیدگاه SEC مبنی بر اینکه بیشتر ارزهای رمزپایه مشمول قوانین اوراق بهادار هستند، واسطه‌هایی مانند صرافی‌ها، کارگزاران و معامله‌گران را نیز ملزم به رعایت این قوانین می‌کند.

رئیس SEC استدلال می کند که صنعت گسترده تر به دلیل “عدم انطباق گسترده با قوانین اوراق بهادار” که منجر به یک سری اقدامات اجرایی می شود، مقصر است. جنسلر اضافه کرد که SEC در تلاش است تا از طریق قوانین و مقررات به صنعت “بازارهای امنیت” ارزهای دیجیتال رسیدگی کند.

این شامل یک نسخه بازگشایی در آوریل 2023 بود که بر کاربرد قوانین موجود SEC برای پلتفرم‌های تجارت ارزهای دیجیتال، از جمله پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) تاکید کرد. این نسخه همچنین شامل راهنمایی بیشتر برای سیستم هایی است که تحت تعریف جدید پیشنهادی تغییر قرار می گیرند.

«در حالی که قانون نگهداری مشاور سرمایه‌گذاری موجود ما از قبل برای صندوق‌های رمزنگاری و اوراق بهادار اعمال می‌شود، پیشنهاد ما برای به‌روزرسانی آن همه دارایی‌های رمزنگاری را پوشش می‌دهد و حفاظت ارائه شده توسط متولیان واجد شرایط را افزایش می‌دهد.»

به گفته رئیس SEC، تجزیه و تحلیل داده‌های پیش‌بینی‌کننده و هوش مصنوعی «دوران تحول» را ایجاد کرده‌اند که کارایی را در کل اقتصاد افزایش می‌دهد. پتانسیل این فناوری گنجاندن مالی و تجربه کاربر را افزایش می دهد، اما خطرات سوء استفاده را نیز به همراه دارد.

این همچنین احتمال بروز درگیری را افزایش می‌دهد، برای مثال، زمانی که مشاوران یا دلال‌ها بهینه‌سازی می‌کنند تا منافع خود را بر منافع سرمایه‌گذاران ترجیح دهند.»

سخنرانی جنسلر همچنین به پیشنهاد SEC در جولای 2023 اشاره می کند که شرکت ها را ملزم می کند تضاد منافع ناشی از استفاده از تجزیه و تحلیل داده های پیش بینی را برای تعامل با سرمایه گذاران تجزیه و تحلیل کنند. این درگیری های احتمالی باید توسط شرکت های مربوطه حذف یا خنثی شود.

هنوز مشخص نیست که آیا Gensler در مورد نبردهای حقوقی جاری با Coinbase و Binance.US، دو صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده که رگولاتور آنها را متهم به نقض قوانین اوراق بهادار کرده است یا خیر، اظهار نظر خواهد کرد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در حال سازگاری با تغییرات است


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید