جنسیس از شرکت مادر DCG و سایر زیرمجموعه‌هایش به خاطر وام‌های معوق 600 میلیون دلاری شکایت کرد.


DCG سال گذشته 500,000 دلار از شرکت تابعه خود وام گرفت و DCG Investments بیش از 18,000 BTC وام گرفت که هر دو ظاهراً به طور پیش فرض وجود داشتند.

وام دهنده ورشکسته ارزهای دیجیتال جنسیس گلوبال کپیتال (GGC) در 6 سپتامبر دو شکایت را برای بازپرداخت وام های معوق از شرکت های وابسته به دادگاه ارائه کرد. ارزش کل وام ها بالغ بر 600 میلیون دلار است.

GGC شکایات خود را علیه گروه ارز دیجیتال (DCG) و DCG International Investments (DCIG) به دادگاه ورشکستگی ناحیه جنوبی نیویورک تسلیم کرد. GGC و DCGI هر دو متعلق به DCG هستند.

بر اساس شکایت به DCGI، GGC در ژوئن 2022 بر اساس توافقنامه وام باز که در سال 2019 به دست آمد، 18697.7 بیت کوین (BTC) به خود وام داد. مانده وام در نوامبر به وام ثابت با سررسید 11 مه 2023 تبدیل شد. این وام تا حدی بازپرداخت شد و موجودی 4550.5 بیت کوین باقی ماند.

دعوای جنسیس علیه DCG است. منبع: PACER

در 9 می، DCIG درخواستی به GGC برای بازگرداندن بدهی به اعتبار باز ارسال کرد. GGC این را قبول نکرد اما موجودی پرداخت نشد. GGC بازپرداخت وام را به همراه بهره و هزینه های پیش پرداخت درخواست می کند.

در این شکایت آمده بود که طرفین تحت میانجیگری قرار گرفتند که در ماه اوت پایان یافت، اما مذاکرات ادامه داشت. در زمان نگارش این مقاله، ارزش 4,550.5 بیت کوین حدود 116,875,000 دلار بود.

مطالب مرتبط: گروه ارز دیجیتال با ادعای اینکه این یک کمپین روابط عمومی است، دادخواست رد شکایت Gemini را درخواست می کند.

طبق شکایت دیگر، GGC در سال 2022 چهار وام به مبلغ 500 میلیون دلار به DCG داده است. این وام ها در 11 و 13 می 2023 منقضی می شوند. DCG در 9 می اعلام کرده بود که می تواند این وام ها را قبلا به وام های باز تبدیل کند، اما GGC این نظر را نداشت.

GGC به دنبال بازپرداخت اصل بدون پرداخت هزینه تاخیر است. این وام ها نیز در مرحله میانجیگری بوده و در حال مذاکره است.

GGC در ژانویه اعلام ورشکستگی کرد. در ماه نوامبر برداشت ها و فعالیت های جدید وام دهی را به حالت تعلیق درآورد و کارمندان خود را قبل از اعلام ورشکستگی اخراج کرد. 3.5 میلیارد دلار به 50 طلبکار بزرگ خود بدهکار است.

در 29 اوت، DCG به توافقی اصولی با طلبکاران بدون وثیقه شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر بازگرداندن 70 تا 90 درصد معادل دلار بدهی رسید، اما کمیته اعتباردهندگان موقت و صرافی ارزهای دیجیتال Gemini از این معامله حمایت نکردند.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *