جمینی از جنسیس به خاطر سهام GBTC که به عنوان وثیقه برای درآمد استفاده می شود شکایت می کند که اکنون به ارزش 1.6 میلیارد دلار است.


طبق این دادخواست، جنسیس می خواهد از ارزش اولیه سهام در ادعاها استفاده کند و ضمانت نامه های اضافی منتقل شده توسط DCG را آزاد نمی کند.

صرافی ارزهای دیجیتال جمینی در 27 اکتبر علیه وام دهنده ورشکسته کریپتو Genesis Global Holdco در دادگاه ورشکستگی ناحیه جنوبی نیویورک شکایت کرد. سرنوشت 62,086,586 سهم Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) در خطر است. اینها به عنوان وثیقه برای تضمین وام های 232000 کاربر Gemini به جنسیس از طریق برنامه Gemini Earnings استفاده شد. ارزش این وثیقه اکنون نزدیک به 1.6 میلیارد دلار است.

بر اساس این دادخواست، جمینی 284.3 میلیون دلار از توقیف وثیقه به نفع کاربران Earn دریافت کرد، اما جنسیس به این شکایت اعتراض کرد و از توزیع درآمد جمینی جلوگیری کرد.

این شکایت توسط Gemini در 27 اکتبر تنظیم شد. منبع: Kroll Inc.

جنسیس همچنین پیشنهاد کرد که از ارزش اولیه وثیقه که بیش از 800 میلیون دلار بود، به جای ارزش وثیقه، برای تعیین ادعای کمبود کاربران سود استفاده شود. از آنجایی که ارزش وثیقه از ارزش اولیه بیشتر بود، جنسیس صدها میلیون دلار را آزاد کرد تا بین سایر طلبکاران توزیع شود:

با این حال، پس از سلب حق اقامه دعوی، این جمینی بود که ریسک بازار مرتبط با وثیقه اولیه را به نفع کاربران سود پذیرفت. بنابراین، فقط کاربران Earn حق دریافت هرگونه سود ناشی از فرض این ریسک توسط Gemini را دارند.

علاوه بر این، شکایت ادعا می‌کند که شرکت مادر جنسیس، Digital Currency Group (DCG) وثیقه اضافی را به جنسیس “تنها به منظور توزیع فوری به Gemini به نفع Earn Users” به جنسیس منتقل کرده است، اگرچه جنسیس پیشنهاد می‌کند از این وثیقه استفاده کند. اهداف دیگر. تضمین دوقلوها بحث کردند:

تصمیمی که شرایط توافقنامه امنیتی را اجرا می کند، تأیید می کند که Gemini به درستی وثیقه اولیه را سلب کرده است، و حقوق کاربران Earn برای وثیقه اضافی را به رسمیت می شناسد، بازگشت بیش از 1 میلیارد دلار از دارایی های دیجیتالی را که جنسیس به اشتباه پنهان کرده است، تسهیل می کند. من حدود یک سال است که از User Acquisition استفاده می کنم.

طبق این دادخواست، کاربران Gemini Earn 99٪ از طلبکاران جنسیس را تشکیل می دهند و ادعاهای آنها از نظر ارزش 28٪ از کل ادعاها را تشکیل می دهند.

مطالب مرتبط: دادگاه پرداخت 175 میلیون دلاری جنسیس به FTX را تأیید کرد و ادعای خسارت چند میلیارد دلاری را لغو کرد.

جنسیس در ژانویه اعلام ورشکستگی کرد. در نوامبر 2022 برداشت ها را به حالت تعلیق درآورده بود که بر برنامه Gemini Earn تأثیر گذاشت. جمینی در ماه جولای از DCG و مدیر عامل آن، بری سیلبرت، به دلیل کلاهبرداری در رابطه با برنامه Earn شکایت کرد.

شرکای سابق متهمان دعویی هستند که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه شده است که ادعا می کند Gemini Earn اوراق بهادار ثبت نشده ارائه کرده است. لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، علیه Gemini، Genesis و DCG شکایت کرد و مدعی شد که برنامه Earn از کاربرانش، از جمله 29000 نیویورکی، کلاهبرداری کرده است. جیمز ادعا کرد که جمینی می‌دانست که جنسیس در وضعیت مالی ناپایداری قرار دارد.

Genesis Global Holdco تا زمان انتشار به سوالات Cointelegraph پاسخ نداد. Grayscale نیز متعلق به DCG است.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید