دادستان کل نیویورک علیه Gemini، Genesis و DGC به اتهام کلاهبرداری از سرمایه گذاران شکایت کرد.


یک پرونده توسط لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، ادعا می کند که شرکت های ارزهای دیجیتال بیش از یک میلیارد دلار از سرمایه گذاران کلاهبرداری کرده اند.

دادستان کل نیویورک علیه شرکت‌های ارزهای دیجیتال Gemini، Genesis و Digital Currency Group به اتهام کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران از طریق برنامه سرمایه‌گذاری Gemini Earn شکایت کرده است.

بیانیه رسمی دادستان کل لتیتیا جیمز، اساس اتهامات را تشریح می کند و ادعا می کند که این شرکت ها بیش از 23000 سرمایه گذار از جمله 29000 شهروند نیویورک را بیش از یک میلیارد دلار کلاهبرداری کرده اند.

تحقیقات دفتر جیمز ادعا می کند که جمینی در مورد برنامه سرمایه گذاری Gemini Earn خود که با مشارکت جنسیس انجام می شود به سرمایه گذاران دروغ گفته است. در حالی که جمینی به سرمایه‌گذاران اطمینان می‌دهد که این برنامه یک سرمایه‌گذاری کم‌ریسک است، اما ادعا می‌کند که تحقیقات نشان می‌دهد که وضعیت مالی جنسیس “خطرناک” است:

این دادخواست ادعا می‌کند که جمینی می‌دانست که وام‌های جنسیس فاقد وثیقه هستند و در یک نقطه به شدت در نهاد آلامدا سام بنکمن-فرید متمرکز بود، اما نتوانست این اطلاعات را برای سرمایه‌گذاران افشا کند.

این دادخواست همچنین جنسیس و همچنین مدیرعامل سابق سوئیچیرو مورو، شرکت مادر DCG و مدیر عامل شرکت بری سیلبرت را متهم به کلاهبرداری از سرمایه گذاران با تلاش برای پنهان کردن بیش از 1.1 میلیارد دلار زیان کرده است.

مرتبط: جنسیس از توقف خدمات معاملات ارزهای دیجیتال خبر داد

این شکایت به دنبال ممنوعیت فعالیت Gemini، Genesis و DCG در صنعت سرمایه گذاری مالی در نیویورک، و همچنین دریافت غرامت برای سرمایه گذاری و بازپرداخت “سودهای غیرقانونی” است.

در بیانیه دادستانی کل نیویورک، زیان‌های وارد شده به «سرمایه‌گذاران طبقه متوسط» تاکید شده است:

نیویورکی ها و سرمایه گذاران سخت کوش در سرتاسر کشور بیش از یک میلیارد دلار از دست دادند، زیرا به آنها دروغ های آشکار داده شد مبنی بر اینکه اگر در Gemini Earn سرمایه گذاری کنند، پولشان ایمن و رشد خواهد کرد.

جیمز اضافه کرد که جمینی خطرات سرمایه گذاری در جنسیس را پنهان می کرد، در حالی که این شرکت در مورد ضررهای خود به مردم دروغ می گفت. او همچنین صنعت گسترده تر ارزهای دیجیتال را هدف قرار داد و این کلاهبرداری را به عنوان “نمونه دیگری از آسیب رساندن به صنعت ارزهای دیجیتال ضعیف توسط بازیگران بد” توصیف کرد.

مجله: کارآگاهان بلاک چین: Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید